A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Buta
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 24
  • Birthday:
  • 29 March 1995
  • Zodiac sign:
  • ♈ Dashi
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  850
Music genres: Hip-Hop

Buta is a popular singer. Buta eshte njeri prej talenteve me premtues te repit kosovar.Njihet gjithashtu per aftesin e repit freestyle. Jeton ne Ferizaj dhe emri i vertetë është Betim Januzaj. Me tekste eshte marr prej moshes 12 vjeçare. Ne Shtator 2010 vendos te mos jete veç fans i Hip-Hopit, po edhe pjese e tij. Ne intervista te ndryshme ka deklaruar qe ndjek hapat e rrymes new school hip-hop, pasi ai thote se u rrit me rrepera si Lil Wayne e Future, jo me rreperat legjendar Tupac e Biggie. Kenga e tij e pare u publikua ne Shtator 2010 dhe titullohej "Guillotine". Prej asaj kohe nuk u ndal kurr. Njihet si reperi i pare qe solli TRAP-in ne Kosove po ashtu konsiderohet edhe ne Shqiperi. Per momentin Buta eshte off-label me menagjer vllaun e tij a.k.a RIFA.

Ne Korrik 2012, Buta behet pjese e Grupit The Infamous HamSquad.

Më datë 17 Maj 2012, Buta publikon "Swag City" (Rack City remix) te cilen e rekordoj tek Full Clip Studios.

Më datë 2 Dhjetor 2012, Buta publikon videoklipin "Kqyre".

Më datë 2 Maj 2013, Buta publikon videoklipin "Rune Qafen".

Më datë 1 Shtator 2013, Buta publikon videoklipin "Mellow".

Më datë 4 Dhjetor 2013, Buta publikon videoklipin "Birra X Jointa".

Më datë 12 Dhjetor 2013, Dj Kollink publikojnë videoklipin "Fr Cypher", në bashkëpunim me Ago, Limi, Getinjo, SL, Donat & Buta.

Në vitin 2013, Buta publikon albumin "Rolling Stoned Vol. Ii".

Në vitin 2013, Buta publikon albumin "Rolling Stoned Vol. I".

Më datë 24 Tetor 2014, Buta publikon videoklipin "200 Kmh".

Më datë 19 Qershor 2015, Buta publikon videoklipin "Per Trip".

Më datë 31 Gusht 2015, Buta publikon videoklipin "N'rregull".

Në vitin 2015, Buta publikon albumin "Z.Ndjenja Ep".

Më datë 1 Gusht 2016, Buta publikon videoklipin "Hashish Thaci".

Më datë 6 Shtator 2016, Buta publikon videoklipin "Mucho Guapo", në bashkëpunim me Hardy & Francky Loot.

Në vitin 2016, Buta publikon albumin "Dr. Zhivago Ep".

Më datë 5 Maj 2017, Buta publikon videoklipin "Ndjekja".

Në Maj 2017, Buta publikon albumin "Pranvere / Vere '17" me 15 kenge, suksesi i te cilit i dha atij mundesi te futet me teper ne tregun muzikor te HipHopit shqiptar e jo vetem

Më datë 29 Korrik 2017, Buta & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Mbi Re". Videoklipi u prodhua nga Supercut.

Më datë 23 Tetor 2017, BimBimma publikon videoklipin "Pare", në bashkëpunim me Buta.

Më datë 5 Nëntor 2017, Buta publikon videoklipin "Z. Ndjenja 2".

Më datë 15 Dhjetor 2017, Buta & Dardan publikojnë videoklipin "Tango & Cash".

Më datë 6 Shkurt 2018, S4MM & Buta publikojnë videoklipin "Cash In/Out".

Më datë 18 Shkurt 2018, Buta publikon videoklipin "Fakt".

Më datë 28 Mars 2018, Buta publikon videoklipin "Anderr / Pluto".

Më datë 13 Maj 2018, Ledri & Buta publikojnë videoklipin "Merri Merri".

Më datë 25 Shtator 2018, Dj Flow & Buta publikojnë videoklipin "Anuloje".

Më datë 26 Nëntor 2018, Buta publikon videoklipin "Ok Ok".

Më datë 5 Dhjetor 2018, Buta publikon albumin "Vjeshte / Dimer ‘18".

Më datë 3 Dhjetor 2018, Buta publikon videoklipin "Pse Ke Ardh Ktu".

Më datë 1 Qershor 2019, Buta publikon videoklipin "24/7". Muzika është punuar nga Jacob Lethal Beats, gjersa për tekstin është kujdesur vet rap-artisti. Kënga është vizualizuar edhe me klip, në të cilin Buta vjen me një performancë mjaft atraktive dhe të veçantë. Ana vizuale e projektit i është besuar regjisorit Alba Selimaj.

Më datë 15 Qershor 2019, Skerdi & Buta publikojnë videoklipin "UZI". Muzika e këngës u punua nga Skerdi, ndërsa teksti u shkrua nga Skerdi & Buta. Produksioni audio u realizua nga Big Bang, producenti i njohur i shumë hiteve shqiptare. Xhirimi i videoklipit muzikor është bërë në drejtim të regjisorit Valon Aziri.

Më datë 28 Korrik 2019, Gjiko & Buta publikojnë videoklipin "My Bro". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  lbizkit    saarpsajko    DenNisy  

Facebook

Profile

SoundCloud

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles

More news about Buta »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019