A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Buta - Fakt


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

18/02/2018

2018-02-18T18:00:00


"Fakt" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Buta.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Buta i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

TDS - Fakt

Dr.Mic :

Veq edhe ni fakt jom
qe si na t'pakt jon
qdo heker n'rak t'shkon
riqke ky qe n'shakt rrnon
skom rezultat
lapsin e fleten
e maj qdo dit qdo nat ngat
para tjerve shprehna prap hapt
me ni fakt prap
qe jeta jem o fucked up
senet vijn si rrap tap
sjena , jena
rep fenomena skena
per klloshart
qe drejt hapin qe qes perpara nuk kthena
publikes gjejn a pi syve tmi senet mir doken
underground-erat e njekin rapen n'rep
si ministrat boten
spo foli n'drejtim t'njonit
po n'pershendetje t'X-personit
MC-t po vijn ma shum e ma pak se cicat e silikonit
edhe sa klloshar tjer athu dalin
mas koncertit Curtis Jacksonit
qe veshjen e kan rep e trunin sa t'milingonit
fjalt e tona t'rona
nteten me jeten ton qe shkruhen
shumica s'na kuptojn qa thojm
edhe pse pse krejt perfect em gjujn
punoj si inxhinier n'lirika t'mija
shumica prap s'ta dijn
A skeni ni per MC
qe ntekstin e tyneve trunin e tyne e shkrijn,
lshojn fjal klloshart
n'kang tem dojn me ngul therra
npublik anderr nuk ka
publik te na jon vet reperat

Bimmi :

Kurr nuk fallsifikohna se foli sene t`verteta
prej situatave qe mi bjen jeta
e fakte kur njeri mson prej gabimeve t'veta
si gabimet qe bohen kur kombinohen lapsi e fleta gabimet n'jet kur bohen kur tjert pesh qohen
me bo mir e gabohen
gabimet nuk permirsohen
n'maksimum ndodhit qetsohen
tu e lon trajektoren n`memorie tonen
m'thojke plaki djali jem hapi syt
po karin tem se po bojshe veq qa po t'thojke kryt
e nuk po msojshe deri n'fyt pa u zhyt
se n'kit jet e gjen qa e lyp
sdi tjert qa thojn
un per veti thomm jom definicion real i MC-is
krejt ju tjert lekcion i dobsis
raptish ka t'vish ruju po ma prish
ndaq mos me ti iq robt e shpis
s'dihet fundi po dihet qe u nis
TDS, BIMM, pik n'fund t'fjalis.

Adelina Ismaili - Fakt

Fakt qe kam qene shume e lazdruar
fakt qe shume here edhe e shfrenuar,
ndoshta dhe isha gabim i yti por tash
ngushllohu s'jam problem i yti.

Fakt qe me ty skam dite si te ja beje,
gjithemon me frike se do te gaboje
Fakt qe une ty shume te kam munduar ,
fakt qe edhe veten shume e kam maltretuar.

Per ty, per ty gjithmon e kuptushme
per ty, per ty cdohere e degjushme
dhe shume e here une kam gabuar
se si e qmendur te kam dashuruar

Per ty, per ty gjithmon e kuptushme
per ty, per ty cdohere e degjushme,
si une kurr ti nuk e gjen dot
per ty kam qene me e mira ne bote.
Më Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018