Më mbaj mend (për 1 muaj)

C-Style - Shtegtar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Strofa 1
I endur në barkun e nënës
Deri sa erdha në k'të botë
Nisa unë një udhëtim
Për t'kërkuar parajsën në tokë

Gjithçka që më mësohej
Gjithçka që më tregohej
Si duhet t'luftoj në k'të jetë
Me t'mira shpirti të gëzohej

E ja nisa kërkimit
Përvesha mëngët për punë
Duke ndjekur unë fiksimin
Nga e Diela në të Shtunë

Çka zemra donte
e syri shikonte
Që të isha i lumtur
asgjë s'më ndalonte

Rendja pas parasë
Doja të kisha rëndësi
të kisha pushtet
Doja të kisha liri

Mendoja se marrëdhënia me një vajzë do më përmbushte
e jeta e natës "cool" do t'ishte

Por mua mu desh mua kohë
që unë ta kuptoja
Lumturinë dhe parajsën në tokë s'mundem ta gjej jo

Se pas çdo arritje
zhgënjimi do të vinte
Dhe se pas çdo triumfi
dështimi kryet do t'ngrinte

Refreni (2x)
Shtegtar
Se ne të gjithë jemi shtegtar
Dhe në këtë botë jemi kalimtar
Destinacioni për ne ende ska ardh'
dhe mos harro
se jemi
Shtegtar

Strofa 2
Në zemra tona
dëshira egziston
Qa ta kthejmë n'parajsë vendin ku jetojmë

Të gjithë shpresojmë për një botë më të mirë
të mos kemi më vuatje
dhe të jemi të lirë

Rënkimi i t'moshuarit
nga dhimbjet e trupit
Është rënkim për parajsën

Lotët e femijës
për shkak të bullizmit
Janë lot për parajsën

Por ne jemi shtegtar
N'destinacion ende skemi ardh
Një vend më i mirë po i pret
Për ata që besojnë që Jezusi është Zot

Atje do t'ket veç paqe
do këtë veç gëzim
S'do ketë më lot
S'do ketë më trishtim

Do t'ket' drejtësi
Dhe harmoni
Zemrat do jenë mbushur
plotë dashuri

Aty ku shpirtrat tanë
do jenë plotësuar
Mbretin mbi fron do jenë duke adhuruar

Ky është gëzimi që është përpara meje
dhe vuajtjet e shtegtimit kam për ti duruar

Refreni 2 (2x)
Shtegtar
Se ne të gjithë jemi shtegtar
Dhe në këtë botë jemi kalimtar
Destinacioni për ne ende ska ardh'
dhe mos harro
se jemi
Shtegtar
C-Style
Publikimi: 20/06/2022
Muzika: C-Style
Teksti: C-Style
Orkestrimi: Khi Rho Beats
Recorded: Shtëpia Records
Mix & Master: Aaron Smith
Video Produksioni: Hunter Helmick
Hairstyle: Luftrim KorpuziC-Style - Shtegtar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtegtar".
3. Video është e këngës "Shtegtar", por nuk këndohet nga C-Style.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga C-Style:


Komente 0