A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Christos Pazis

Αυτή η φωνή (Afti I Foni) ➡ Ky Zë

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: alargos


Αυτή η φωνή (Afti I Foni)

Έσπασε η μοναξιά μου μέσα στα μεσάνυχτα
και πετάχτηκα απ’ τον ύπνο με τα μάτια ορθάνοιχτα
το τηλέφωνο χτυπούσε σήκωσα τ’ ακουστικό
κι η φωνή που αγαπούσα με κομμάτιασε στα δυο

Αυτή η φωνή που μου μιλάει
και μες στο σώμα μου περνάει
μου σπάει μια αγάπη σαν κλωστή
ξέρω πως έχω γελαστεί
δεν είσαι εσύ
Αυτή η φωνή που τώρα λέει
ψυχρά αντίο και με καίει
ίσως μοιάζει δεν είσαι εσύ

Μου ’πες ότι νιώθεις μόνη κι η αγάπη χάθηκε
σαν λουλούδι μες στο χιόνι έσβησε μαράθηκε
Δεν πιστεύω όσα ακούω θα μπλεχτήκαν οι γραμμές
πέθαινες εσύ για μένα τ’ ορκιζόσουν μέχρι χθες

Αυτή η φωνή που μου μιλάει
και μες στο σώμα μου περνάει
μου σπάει μια αγάπη σαν κλωστή
ξέρω πως έχω γελαστεί
δεν είσαι εσύ
Αυτή η φωνή που τώρα λέει
ψυχρά αντίο και με καίει
ίσως μοιάζει δεν είσαι εσύ


Ky Zë

Vetmia ime u thye në mesnatë
dhe u zgjova nga gjumi me sytë pothuajse të hapur
telefoni po binte , i vendosa kufjet
dhe zëri dikur që dashuroja më theu në copa

Ky zë që po më flet
dhe po më përshkruan trupin
e këput dashurin time si të ishte një fije
e di që isha pre e një loje
kjo s'je ti
ky zë që tani po thotë
një lamtumirë të ftohtë dhe po më djeg
ndoshta të ngjan ,por s'je ti

Më the se ndihesh vetëm dhe dashuria u zhduk
si një lule në borë vdiq, u vyshk
nuk mund ta besoj cfarë po dëgjoj ndoshta janë ngatërruar linjat
deri dje ti betoheshe se vdisje per mua

Ky zë që po më flet
dhe po më përshkruan trupin
e këput dashurin time si të ishte një fije
e di që isha pre e një loje
kjo s'je ti
ky zë që tani po thotë
një lamtumirë të ftohtë dhe po më djeg
ndoshta të ngjan ,por s'je ti

Korrigjo Përkthimin
teksteshqip.com © 2007 - 2018