Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Clay-G - Nëna Ime

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nëna Ime".
3. Video është e këngës "Nëna Ime", por nuk këndohet nga Clay-G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Clay-G - Nëna Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

25/02/2013

2013-02-25T20:58:30+00:00Nëna ime
Ti ke shku në qiell e di je ka m´ndëgjon
fjalt e mia je ka i kupton.
pse më le oj nën kur ty fmija shum të don.
E di edhe ti se ke pas te leht
kur visha me te shiqu ne dhom
gjith te zisha tu qesh ama ne trup
ke pas nje problem qe let sen e ke msheh.
Ajo smuj e keqe ty te qoi ne qjell.
Më ndau nga ti nuk mund ta mendoj
sdi pa ty qka mund te boj.
naten vishe me mlojshe
e me thojshe se shum te du
Me thojshe mami ty te do
kurr ska mu largu.
Ehh po jeta kshtu e paska
ni zemer te vogel ato po ta plaska.
U bon ni vjet jem merzit e jemi trishtu
fjalt e tua moj nën kurr si harrum
ti me thojshe bëhu njeri i mir
me shum pak kanun
jeto si duhet mos i merr kerkutj zullum.
Sikur te kisha mundesi edhe njeher me te taku
me te perqafu një puthje me ta dhuru
e me te than kthehu se shum je tu na mungu.

REff:
Eja un po te pres te dera
me nje shami te bardh
malli per ty shum mu um ka marr.

Kur po kthena pi shkollës me gëzim ty me t´pa
po kur po me bjen nermen qe ti na ke lan
po me vret ne zemer ti moj nan.
po du me shpreh diqka që shum jam ka vuj
kur po i shoh fmit e tjerë me nenat e tyre tu lujt
e po nalna e po mendoj sikur ty te takoj
s´dua gje tjeter vetem edhe njeher të përqafoj.
shum ron ish me pa nanen tu hi ne dhe
e me ja qit permi nje cop dhe
kur e din qe mo nuk e sheh
ajo po ndahet nga ne.
Kutimin e fundit asaj me ja than
nje lule ne dorë asaj me ja dhan
po e lem ne vetmi atje ne varr
por mos u frigo moj nen
pran teje jam.
Kaluan shum koh e shum na ke mërzit.
kur u ulsha pran foteles e ti pregaditshe
bukë për ne të gjith.
Me thojshe qa osht e mir mami ty ka me të maru
ushqimin tem te preferum ti e ke gatu pa pritu.
Tanat mirat mi ke sjell n´kët jet qësht e veret
mirpo mosprania e jote po më shkatërron me temel.
E ne mengjes kur u zgjosha visha pran teje
me një mirmëngjesi të ëmbël nga gjumi te zgjosha.
Foton tonde e mbaj pran me shpres se do të kthehesh
mirpo ato jan iluzione edhe pse se pranoj t´vërtetën.
Nga dhimbja e madhe nuk di si me u shpreh
kam shum fjal me ti than po secila po zojn vong
Si ka mundesi edhe njeher me u taku
vetem një dit me ne me e kaulu
ta shprehi ket dhimbje qe spo kom me kon me qendru.
Të tregoj se fmija jo´t s´të harro të them në vesh
se babi shum të do.

REff:
Eja un po te pres te dera
me nje shami te bardh
malli per ty shum mu um ka marr.


Ky tekst u dërgua nga Malsore-gl
Më Shumë Këngë Nga Clay-G:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet