Më mbaj mend (për 1 muaj)

Çlirim Denaj - Pirat I Zemrave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Si nje vagabond qe fatin e sfidon
ne avuj marramendes nje dashuri kerkon
Sa zemra kish rrembyer, sa puthje kishte dhene
Por kurthi dashurise kte mbremje kishte zen

Nje det i virgjer plot me zemra
sa shume piratin e tundoj
Nje shishe plot me Xhoni Uollker
ne cast mendimin ia trazoi
Nje dashuri donte te zgjidhte
Nje zemer donte te rrembente
Ndaj ky mendim i thelle piratin
Ne cast kte mbremje e mberthente

S'ka frike nga dete, oqeane
Nga zemra qe s'pranojne s'ka
Ne syte e tij lexon misterin
Si nje mekat qe te godit
Kerkon, kerkon edhe pse lodhet
Sa e munduam dashurine
Sa koke e krisur dhe e cmendur
I deshperuar ne vetmi

Perse, perse ti zemrat i braktise
Vajto, vajto pirat i kenges time
Perse, perse ti zemren nuk e gjete
Vajto, vajto o lundertar pa dete
O pirati zemrave

Ke nje udhekryq per te kaluar
Ti pirat ne pleqeri
Gjithe jeten i padashuruar
O vagabond ne dashuri
Ti xhentellmen ke qene dikur
Sot je i vetem pa njeri
E pi cigaren gjer ne fund
Dhe tymi ngrihet manastir


Ky tekst u dërgua nga Taulant Leskaj   erbi22

Çlirim Denaj - Pirat I Zemrave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pirat I Zemrave".
3. Video është e këngës "Pirat I Zemrave", por nuk këndohet nga Çlirim Denaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Çlirim Denaj:


Komente 0