TEKSTESHQIP

Cllevio Masoni
44 Trendafila
Lyrics

S'di sa vite vetem, s'di sa valentina
meditoj per ty lotoj n'kartolina
fantazoj vdekjen dhe me ty me trendafila,
lotoj neper kujtime kto jan fatkeqsira.
Pafund emocione asistoj n'obsesione,
predikusi personal lutem per ty faraone.
Merzitem n paranoja hh,
afeksione si t'ishte teksti fundit dhe ti ta dashuroje.

Caa? N'zemer tre unaza,
ndjenjat i humba te komplikuara situata.
Sdi sa pabesi n'jet miliona taksirata.
Po vdes cdo nat ne enderr nuk jan imagjinata.
Beson n'intuit, supersticioze feministe.
Horoskopi n'univers m'tregon se je narciste.
Aftesit hereziste shum e sigurt empatike,
simpatizoja perendin, ti ishe ateiste.
Ndoshta s'duroj dot se do ta vrisja me heshtje.
Komplekse te koka, argumenta kontekste,
autodidakt gango,
konsistent n'tekste ajo vdiq mas koncertit n'Firence

S'di sa vite vetem, s'di sa valentina
meditoj per ty lotoj n'kartolina
fantazoj vdekjen dhe me ty me trendafila,
lotoj neper kujtime kto jan fatkeqsira.
Pafund emocione asistoj n'obsesione,
predikusi personal lutem per ty faraone.
Merzitem n paranoja hh,
afeksione si t'ishte teksti fundit dhe ti ta dashuroje.

S'po kuptoja pse po vdija,
s'dija as problemin revolucionar suprem,
t'qifsha sistemin,
demostroj me forc inteligjenc Marsian Alieni
26 u pre poet Shkodran Migjeni.
Nuk e di se ca kam prek jetoj si neper perralla,
shkruj realitetin tradhtit kurre si fala.
Fantazoj n'rituale love you dalailama.
Perdor medikamente perdor edhe te shara.
Kinge agresive elekuente dipllomate,
superioritete miss you komandante.
E di ca po mendon 44 inate,
xheloze arrogante n'pika kulminante.

S'di sa vite vetem, s'di sa valentina
meditoj per ty lotoj n'kartolina
fantazoj vdekjen dhe me ty me trendafila,
lotoj neper kujtime kto jan fatkeqsira.
Pafund emocione asistoj n'obsesione,
predikusi personal lutem per ty faraone.
Merzitem n paranoja hh,
afeksione si t'ishte teksti fundit dhe ti ta dashuroje

DËRGOI: