Më mbaj mend (për 1 muaj)

Criminoso - T'lutem Shko (Feat. Master Max)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


CrimiNoso Text

Osht ba von e ti hala shpi su ktheve
ku ke dejri tash pse em genjeve
ti ske me shoqe po ke me at tipin
un e pash qysh e nali para deres gjipin
edhe 1 puthje aj ty ta dha
eyy zemer faliminderit per sot tha
kush ke aj pse dole me ata
a ki pergjgije per ket pytje ma
dashnia jon tash ktu ma ska zgjidhje
mes harro qe patem plan me ba familje
e patem 1 ondder qysh mujte me harru
me jetu per gjithmon si burr e gru
sish kan fat as i yti as i jemi
un ma ste ngjo largohu tash kti veni
as mes mendo ma kurr me u kthy
se nuk sherohet nje zemer kurr osht thy

reffreni (criminoso)

tlutem shko (tlutem shko tlutem shko)

dashnin qe e pata per ty ma ktheve urrejte

e mes harro (e mes harro e mes harro)

se teper shum tkom dasht po ti se vrejte

master max

Ku e ki lon zemren ftyren e moralin.
Sje mo aja qe perdit em merke malli.
Sje mo aja qe perdit mendojsha per ty.
Sje besnike po armike zemren ma ki thy.
Para ni far kohe per ty kisha vra.
Edhe pse te kam dasht kurr sdu met pa.
Se bohet mir se dita shpejt ka me ra.
Po u bo tash mir mir u bo qe jemi nda
Kujtohu ne kujtime tmira qysh jena kon
A man en men ne vesh qat kam pas thon.
Sa jam gjall un ka mu kon pakes katil.
En Vorr tonin ta lash une ni trrandafil.
Per mas me harru se kun e ki pas ti.
Per mas me harru se qka ki hup ti.
Shko tash ku dush se je e lir per ton jeten.
Kurr mos mu kthe se ti e prishe veten.

reffreni (criminoso)

tlutem shko (tlutem shko tlutem shko)

dashnin qe e pata per ty ma ktheve urrejte

e mes harro (e mes harro e mes harro)

se teper shum tkom dasht po ti se vrejte

Criminoso text 2

edhe kja dit nuk ndryshon si ato tjerat
kaloj vjeshta dimri dhe pranvera
po pres te dera se ndoshta ti prap vjen
u ba 1 vjet e lajmin prap sma kthen
terr tana ant mu ka ba jeta
qaty ku tlash un ty ma ste gjeta
e verteta osht se ti ma sme don
mes em rrej ey kujt pi kallxon
buka spem hahet e uji hiq spem pihet
ti je kam duhesh se pa ty spem rrihet
sa her qe du met thirr del vala 900
edhe nummrri e ki ndrru ti 100 pro %100
sdi qysh ki ftyr sdi qysh ki zemer
sdi qysh mujta une ty met pas femen
osht kallaj fjalen me shpreh qe du
po smuj me dallu a me zemer je ka e thu

reff (criminoso)

tlutem shko (tlutem shko tlutem shko)

dashnin qe e pata per ty ma ktheve urrejte

e mes harro (e mes harro e mes harro)

se teper shum tkom dasht po ti se vrejte


Ky tekst u dërgua nga  saimirCriminoso
Featuring: Master Max
Publikimi: 22/05/2010


Criminoso - T'lutem Shko
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'lutem Shko".
3. Video është e këngës "T'lutem Shko", por nuk këndohet nga Criminoso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Criminoso:


Komente 0