TEKSTESHQIP

Cyanide
Nuk E Di
Lyrics
(Feat. Ardian)

Cyanide
...........................................................
Jeta t'pergjak me rrena sikur 1 toll nga vena
Ndergjegja na ka mshel deren nuk po na len mrena
E kena gishtin qe kruhet ne kete bote te armatosur
Bukurine qe pate dikur tash tu ka varrosur
Hennessy e ngarkoj goten nje qetsi e kaplon boten
E n'fund diten e gjykimit n'cilen ane ki me lan voten
A mi permend mekatet qe me shtrengojn ne fyt
A mi fal tona gabimet edhe me shtrengon ne gryk
Se une kur t'u afrosha ti pa menu me shtyje
Dhe ma ktheve shpinen pa pas motiv e arsyje
Puthe njerin e huj kur at tanin e largon
Veten e kupton kur te rrzohesh e deshton
SEE
...........................................................

Ref:2x Adrian
...........................................................
Nuk e di nuk e di kjo jet ku do te me coje
Nuk e di as vet athu me kupton
Nuk e di nuk e di kjo jet ku do te me coje
Sa problemet po vijn hala po heci dost
...........................................................

Cyanide
...........................................................
Don me besu qe veproj keq vetem kur skom qare
Se jeta s'ka kuptim kur gjepat nuk kan pare
Disponimin posht e nalt si hapsira e federit
Realiteti me bjen ftyres si grushti i ni bokserit
I shtri durt para vetes kur ta ni zilen e kumones
Uria per sukses m'jep personalitetin e demones
Se jeta osht aksident per kete fjali vnoj dhe bast
Kur ata qe i don nuk te dojn permas
Thojne jeta osht e shkurt po nuk matet me meter
Kshtu qe kurr mos u shtyj veten mu kon dikush tjeter
Se deshirat kejt i shohin po nuk munen mi prek
Ama ni cop tok mi varros andrrat qe m'kan vdek
...........................................................

Ref:2x Adrian
...........................................................
Nuk e di nuk e di kjo jet ku do te me coje
Nuk e di as vet athu me kupton
Nuk e di nuk e di kjo jet ku do te me coje
Sa problemet po vijn hala po heci dost
...........................................................

Cyanide
...........................................................
E perzi faren e poezise me peshen e merzise
E ngrehi dashnin qe e kom edhe e liroj si shtize
Se shpresa na mban gjall per ate vazhdojme te endrrojm
E syte e mi thojn shume kur fjalet me mungojn
Kur buz't tuaja genjejn mekati perseritet
Gjunj't fillojn te dridhen shuplaka e dores djersitet
Jeta osht nje deshperim e thom me plot bindje
Mungesa e dashnis shkakton vec vujtje e dhimbje
Dashnija per ata rreth teje t'jep arsyje mi dhan krejt
Se ki prit qe mushesh men kaq heret ne jet
Tash jeton n'kujtime dvjetra prej dites qe ki le
Se njeri qe je kon sosht nisoj me kto qe je
...........................................................

Ref:2x Adrian
...........................................................
Nuk e di nuk e di kjo jet ku do te me coje
Nuk e di as vet athu me kupton
Nuk e di nuk e di kjo jet ku do te me coje
Sa problemet po vijn hala po heci dost
...........................................................

DËRGOI: