TEKSTESHQIP

D-killa A.k.a Albo Proud
Malli
Lyrics

(refrain) eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'kosov,
eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'shipol,
eh shum m'ka marr malli me nejt hala me shok,
eh shum m'ka marr malli mu kon edhe niher n'shkoll.2 here.

(verse 1) sa her t'qohna n'mengjes gjithmon me ka ni stres,
e shkruj naj tregim e e baj naj verz,kur kthehna n'kosov gjith veten e ves,
se n'gurbet jena met jena ba pik e 5,
ky mergimi na ka tret si me kan larg dyjes',
qe tregimi i vertet kurrgjo s'pata interes,
qe kjo pjesa e padrejt po gjith shqiptar do t'mbes,
mu kujtohet ateher kur rrisha para kales',
nuk harrohet asniher ajo dit kur bana ekces,
mu kujtohet i pari kerr me guma abs,
hajt se me premtime jum lodh e ma nuk pres,
hajt djali jem jo shkojm dimrit jo shkojm veres,
m'ka marr malli me shku n'xhami e me marr edhe niher abdes,
edhe niher mi pa ata shoqni e krejt shokt e klases,
hajt se s'kam ma kasavet e as s'e baj asni vesves,
hajt se un vi apet dhe n'kosov do t'vdes.

(refrain) eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'kosov,
eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'shipol,
eh shum m'ka marr malli me nejt hala me shok,
eh shum m'ka marr malli mu kon edhe niher n'shkoll.2 here.

(verse 2) sen ma shum s'kisha dasht veq mi kthy kohen mbrapa,
kisha dasht edhe niher mi ba ata 5 hapa,
as kontakt e as mesazh me dosta kurr un s'pata,
se kur u nisa n'itali me kallash un raskirata,
se qishtu ke situata e qita na bani yugo armata,
zhak shiraka e arafata dost qishtu e ka mergata,
mu kujtohet hera e fundit n'male t'shales kur skijata,
hala e maj n'men shum fmin i lana peqata,
po per kit sen i rash pishman thell ne zemer veten e vrajta,
mu kujtohen hala ort e shqipes me fjali edhe me trajta,
nashta jom kan pak problem po un fjale gjith e majta.

(refrain) eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'kosov,
eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'shipol,
eh shum m'ka marr malli me nejt hala me shok,
eh shum m'ka marr malli mu kon edhe niher n'shkoll.2 here.