TEKSTESHQIP

D-Real
Dikur
Lyrics

Verse1
Por ...
Ndryshove sic ndryshon koha me diell dhe bie shi
Ku ishim dor per dore nuk jemi tani
Ku u pam per her te par kur ti puthe ata sy
Ku mendonim njesoj bota jon vetem te dy
Aty ku mengjesi me priste me ty
Aty ku cdo moment per ty isha aty
Ku me thoje te dua dhe ne sy me shikoje
Ku me thoje kam frik se te me humbje kursesi nuk doje
Besova ne lotet qe per lalin i leshoje
Besova ne doren qe fort ma shterngoje
Ne fjalet e bukura qe ne sy mi thoje
Premtimet qe kur nuk do ti harroje
Ne boten ton ku ti enderroje
Endrrat qe mezi prisje qe mua ti jetoje
Dhe si mos ta besoja gjithcka me tregoje
Dhe si mund ta besoja diten kur ti do ndryshoje

Ref x2
Dikur dor per dore rruget bashk i kalonim
Momente kur njeri tjetrin ne sy e shikonim
Dikur kishim endrra qe kur sdo ti harronim
Por ja qe nje dit syt e bukur do ndryshonin

Verse2
Tani me si dikur bashk jo nuk jemi
Naten e mir me njeri tjetrit nuk ja themi
Nuk ta degjoj me zerin ca ben ku je se di
Nuk te flas me si dikur as te kerkoj llogari
Si ateher jam i sigurt te kujtohet ska se si
Te harrosh momentet tona si ne diell edhe ne shi
Disa tinguj melodie qe i bera vec per ty
Dhe nje udhetim te bukur vetem per ata dy sy
Jo nuk behem pishman per asgje qe te dhash
As per kohen per asgje nga ato qe te thash
Ato qe bera per ty mbeten dhurata qe te lash
Sepse nuk ishte faji im qe ti nuk dite ti mbash
Te me vonosh shikimin ndryshoi dhe reagimin
Me dhe shkaqe nga te cilat erdhi fundi i ktij filmi
Dhe me the se po te lija thjesh te dhash ate qe doje
Ne fund u tregove k***ë qe e lir te fluturoje
Nga krahet e mi dhe diku tjeter te shkoje
Degjo k***n se me asnje sme ndërroje
Por erdhi dhe dita qe do me tregoje
Se netet ku gjithcka qe tham ne fund do ti harroje

Ref x2
Dikur dor per dore rruget bashk i kalonim
Momente ku njeri tjetrin ne sy e shikonim
Dikur kishim endrra qe sdo ti harronim
Por ja qe nje dit dhe syt e bukur do ndryshonin

DËRGOI:
INFO
Nuk mund të anashkalohej asnjë detaj, ndaj ky krijim muzikor u paraqit para një audience më të gjerë i realizuar në aspektin vizual edhe me videoklip, i cili u publikua me datë 3 Dhjetor 2016.