TEKSTESHQIP

D.s.t
Pse N'dodhi Keshtu
Lyrics
(Feat. Darkezz & G-zoon)

Darkezz...
Në kët nat te errët i futur thell në mendime
po shkruj per ty po shkruj për jetën time,
po shkruj për ato qaste që na dy i përjetum,
ato dit e net te bukura që së bashku i kalum,
kom shpresu se lidhja jon ka me qen 1 roman i dashuris,
po 1 gabim i jem i dha fund te dhimt ksaj historis,
e di qe jom fajtor qe zemren ta kom thy,
e di qe kom gabu që shpinen ta kom kthy,
e di që zemra jote dhimbjen nuk e meriton,
po dije qe zemra jem hala mbrenda t'mban,
gjithmon e mallkoj vetën pse ty të kom lendu,
pse te kom tradhtu kur aq ti më ke dashuru,
dikur dit e nat të mbaja n'krahun tim me plot gzim,
e tash jeta mu ka shëndrru në idhnim,
sepse veq 1 fotografi tash mka mbet si kujtim,
qe e shikoj dit e nat dhe mallkoj fatin tim.

Darkezz..Reff 2#
Pse n'dodhi kështu,pse tash ti më je largu
kthehu të lutem prap ti ktu,
dhe më thuaj dhe 1 her tdu

G-Zoon..
Tash syt e tu po i ëndrroj në qdo qast,
ulem para deres dhe me sa kam fuqi bërtas,
eja sa më shpejt se un ktu po te pres,
mos e le dashurin ton në rini të vdes,
po ti nuk më dëgjon e kjo zemren ma helmon,
kur e di se dikush tjeter ty të ledhaton,
ky fakt përsgjalli n'vorr pom qon,
pse nuk je me mu po me tjter kon,
pse kshtu ke vepru pse kaq shum me ke lëndu,
të gjitha kujtimet tona ne harres i le me shku,
të gjitha ato puthje e ledhatime kan mbet veq kujtime,
që përgjithmon do ti ruaj thell në zemren time,
deri sa një dit edhe zemra ka mem pushu,
po tani mos eja tek varri me vajtu,
sepse me sy qel nga kjo bot kom shkru,
tu ëndrru që do t'vish mem than edhe 1 her ti mu tdu.

Darkezz..Reff 2#
Pse n'dodhi kështu,pse tash ti më je largu
kthehu të lutem prap ti ktu,
dhe më thuaj dhe 1 her tdu

DËRGOI: