Më mbaj mend (për 1 muaj)


Da LIGS - Gangsta Rap

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gangsta Rap".
3. Video është e këngës "Gangsta Rap", por nuk këndohet nga Da LIGS.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Da LIGS - Gangsta Rap  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/01/2008

2008-01-02T20:29:19+00:00Rap: Banny Bone
Banny Bone këtu tani une jam,dhe këte planet në dor [ha]
met'vërtet unë e kam isha i vogel si të tjerët rap-in
e dëgjoja dhe e shkruja në flet, por për mu kjo ishte
shumë letë sa i përket të tjërve ha... shumë mrapa kan mbet
dhe filloni ju të gjithë ren mi vet, se Hip Hop-it në Kosovë
tani kush i kadhan jet, tani disa kritika na kan mbetë, mos
këndoni shtremt, por këndoni drejt edhe pse kjo është shumë e vërtet
kur hinë në studio me tekst për para flet e kipas edhe
zhirafen që vetëm në kang ty t'ka mbet, e kepas edhe marihuanen qi lidhje ski me jet.

Rap: Thug-P
Thug-P këtu tani une jam dhe këtë planet në dore [ha]
mëtevërtet unë e kam, isha i vogel në Prishtinë dhe të
gjithë le ta din nëse doni më shumë provoje në stilin tim
pra kape mikrofonin në sken ti dil ma shpejt mos u tut
se agi të dobtit përparsi i jep.

Refren:
Krejt qka po doni është gangsta rap,
krejt qka po knojmë është gangsta rap
Da-ligs, N.R vetëm gangsta rap,gangsta rap,gangsta rap

Rap: Kamikaze
Edhe pse une hiq s'kom smokit shumë mirë po të marvesh
se prej natyres jom fit mos umë shti me bertit
po bone ti ni bit, se sonte numrin e rimave dojna me rrit
e nese bonë ti ni sekond me prit,
se për Hip-Hop shumë ma shumë ti duhesh me ditë,
e nese s'din ngo qit send qysh po hin
ngoje mirë se ethet në bark ty do ti shtinë,
e ti e len Hip-Hop-in ma nuk e përmen,
nuk e di as vet pse vet'vetën po e rren

Rap: Bimi
Di giri one, two, three, tell me what you wish on Da-ligs,N.R uthe ****in are connacion, ky është ni fillim s'po du mu bo
trim po foli për Hip-Hopin që mbretron në vendin tim
po du me vazhdu me rima qishtu me qu por nuk i dihet se kush ka
me fitu ndoshta nuk e din a s'tka ra ndërmen se qisaj loje
ja ep vulen veq qëky send.

Refren:
Krejt qka po doni është gangsta rap
krejt qka po knojmë është gangsta rap
Da-ligs ,N.R vetëm gangsta rap,gangsta rap,gangsta rap

Rap: White-O.G
White-O.G këtu tani une jam dhe këtë planet ne dorë
metëvertet unë e kam, isha i vogël kurë u vishja gjonë
kur të tjerët me thonin jo kështu nu shkon por kur filluan ata
ishte pakës von, me pantolla të gjona perparon stili jonë
e tani disa individ i ni tu thonë "hu is this muthe'fucin this
gangsta shit", e jo muthe'****in jo bare **** my dick
por me k'qyr drejt as'nisen s'më pëngon veq zanat e juve që shumë
n'kar po më shkojn mirë e dini se gangsta shitin i pari kushë e këndoj MC, White-O.G, Thug-P & Banny Bone.

Rap:
Po mundohemi që shumë thjesht t'ju tregojmë
mos e marrshi veshë hajde merreni ne goj,
kështu mos t'ju bëhet ky send sikur paranoj,
se Da-ligs këtë send vetëm po e këndojnë,
me disa rima të mira që po e rrethojnë
ndodhit dhe katastrofat e qytetit tonë,
që Katunarte Obligojn Lakidat Clan ti bashkojnë [K.OL.C].

Refren:
Krejte qka po doni është gangsta rap
krejte qka po knojmë është gangsta rap
Da-ligs, N.R vetëm gangsta rap,gangsta rap,gangsta rap.


Ky tekst u dërgua nga  iliri
Më Shumë Këngë Nga Da LIGS:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet