TEKSTESHQIP

Da LIGS
Kasetofoni Jem
Lyrics

[da ligs]

une e kom ni kastofon qe muziken komercial se pranon ti kur e leshon kaniher nuk ban me pa duket krejt si trumblon e ka veq, veq ni radio stacion kush i rrin afer atij vesht ja shurdhon se hip hopin shume e don edhe gibs aj bon masanej me to ja nis edhe knon rima bita kur i ngon keshtu vazhdon e ka edhe nje trip tjter qe knon veq frystyle neper radio koncerte tipi knon veq live edhe sosht rraspi qe shitet edhe pse hin ne qesi tripa mos e shti se te gjun ty me thika underground kur ngon tipin e vet aj e bon edhe partit si don politikanit nanen ja shilonn

aj sdi kur e ngon gjiithkon me me toni montana dhe mafiasha tjerë bashkpunon ai per hip duhet mi qu durt nalt ok durt posht se paret i kom shti ndor kastfoni jem osht si suprmen qi sun rrin me ni ven dillerat per ata shesin terer ton kohen e permen shokun e tij me batman batmenn e respekton po uniforma e rubin shume nerva i shkon kur e sheh e munon rotsamen se leshon edhe kur pijavet kullet keshtu rimon se qishtu tripin e bon se oshte faking kastofon me ane nane nan sdi a po me kupton

[ref]2x

Tu kon me lon me thon ma von me nxon
Flowin ton sun e prek se e mbron kasetofoni jon
Qa qa qa me a rasta
Kasetofonin e kom gangsta

[daligs]

Une e kom ni kasetofon qe veq hip hopin ta lshon,nuk lun kilikera me gjithkon se ju doket qe pi hargjon per me ja fitu sun ja fiton se o sen qe e perferon se o Mc i mir mikrofon bon ti qysh aj sdon meniher shuplat ta mshon , samurajat copa copa i bon thot qe ata rrehen vet se tjert i nxerrin meniher

Kreit femrat mas atij ngajn se met madhe pi ja hajn , kur bohet gati mi mshu e shen qe femrat ju kan afru , Kastofoni jem ka edhe flesha smut ska qef mu gut se thot muna mu permut , edhe sdin mu tut ka desht drakulla me honger po ky e ka pa dhe e ka rre me qader , drakulla ka ik ka menu qe ky o i pit ,ky ton rrugen e ka njek tu gjujt me thik , kur shkon diskoteg kcen GENGSTA BUGAA femrat i afron ky ja nis mu sill si majmuni u rrotullu naper shkall kur e ka pa ni budall per inati diskoteken e ka kall a jeni tu kuptu mos um shtini me rimu se ky ke kastofoni jem qe e knon veq 1 refren ngoje babes pa men

[ref]2x

me bo ate me lan e me nzan sun e gjan flowin ton mos e prek se e mbron kastofoni jon qa qa qa mijabasta kastofonin e kena nGengsta

DËRGOI: