TEKSTESHQIP

Da New Chain
E Kan Parasysh
Lyrics

ANDY V:
sollet probleme dhe dolet jasht teme
nderkoh qe kerkoje fitimin e nje steme
...
DOZA:
lupa dhe bass, qetsi n klas
zerat qe bejm andi dhe doza jan bass
patinazh bej n rap, ti as beat-in spo kap
merresh me te tjer dhe te gjith i ke inat.
ANDY V:
me thuaj kujt ja hodhe, atyre qe e shitën,
apo ty qe se provove, lere se e lodhe,
braktise mikrofonin, sepse rruga ka malore,
fjalet mbaji per vete, trego veprat ca ofrove.
DOZA:
ej qetsohuni, merreni m qet,
mos na pyesni se si lozim lart n beat, se se dim as vet,
mbase kemi gjetur ate qe na perket, rap-in e that pa boj pa esenc.
ANDY V:
andi dhe doza, per nez edhe moza,
per tipa dhe tipe, shok dhe tifoza,
per mostra dhe bosa, polic dhe bajloza,
per ata qe largova dhe full i vendosa.
DOZA:
loja do rap, mundime jo fjal
te gjith veshin te gjera, nuk e di si e kan par,
kulturen percolla, pa jetuar s'fola,
m ne fund ja dola, tani ju godas.
ANDY V:
Tamam si baruti, si plumbi dhe pushka, ka diss per mc-is, me albume dhe grushta, tamam vogelusha, digjeni si fusha, ti mos ki merak se nuk merrem me pushta
DOZA:
Pushta per da new chain dhe cka,
per fazen, hip hop ideologjin q kan, sigurisht na ke par,
sigurisht na ke degjuar, se ca bejm e ke kuptuar,
por nuk ke per ta pranuar
REF:
e kan parasysh ata se kush jemi,
e kan parasysh ata se ca themi,
e kan parasysh por nuk duan ta pranojn,
i ka mbytyr xhelozia edhe bejn sikur s'shikojn

DËRGOI:
INFO
Pas kurimit të të gjitha detajeve, ky krijim muzikor u finalizua tek ne i ilustruar artistikisht me videoklip, i cili u publikua më 13 Maj 2013.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200