TEKSTESHQIP

Da New Chain
I Dua Te Gjitha
Lyrics

Behu i pasur, ose vdis duke provuar
7 mbrekullit e botes presin ty per te shikuar
Ka, miliona vende ku te shkosh per te jetuar
ke 3 Miliard femra qe ste kan kundershtuar

Triliona yje, rrugen per te ndricuar
Da new chain - Kurorat psikologjin per te cuar
Ka shum e shum para sa se ke imagjinuar
vetem duhet te nxitohesh koha ska per te tepruar

Duhen levizje, per t'i marr ne duar
duhet guxim, edhe duhet besuar
Se te gjitha arrihen, une kete kam kuptuar
jeta nuk eshte kurve prandaj duhet dashuruar

Veshje, makina te shtrenjta, para te thata bileta
skafe ajrore, trageta, gati shenjestra "Ne sulm"
Brigje, pishina, pak veta, caste qe s'trembet kuleta
caste qe dridhet Ruleta, dalin hapsira pa fund

Dua boten e par, me qindra vjet para
Manhatan - Singapor - Dubai, ku qendron paraja
Nga vendet me te nxehta, deri ne akullnaja
nga pyjet egzotike, gradacelat e medhaja

T'i kap te gjitha, e kush do me ndaloj?
s'jam racist as kriminel dikush egerr te shikoj
Jam, njeri me shpirt, me mish e me te drejta
linda per t' marr te gjitha nuk kam pse t'i mbaj te fshehta

REFRENI
Ow! I dua te gjitha! Ow! Ow! I dua te gjitha!
oOOw! I dua te gjitha, thash i dua te gjitha dhe te gjitha do t'i marr (x2)

Flasim per levizje, "Ndizen motorra"
me makina te shpejta edhe me Rolex te dora
Rendsi s'ka se ku i gjeta, rendsi ka si i fitova
mos ma hidh fajin mua se provova dhe i mora

Behet zhurm, zhurm sa her flitet per pune
jepi volum me shume te zgjohet kush eshte ne gjume
Ketu ka per te gjith dhe per te gjith ka dicka
vlereso cfar tu dha dhe mos i bej tamana

I dua te gjitha, por jo se jam maniak
situata eshte e nxehur, por une dua t'i ve flak
Jo se nuk kam shume por thjesht dua edhe pak
te gjitha do t'i marr dhe pastaj do vdes "E qarte"

Qe te gjitha do t'i marr, ne levizje s'behet fjale
te trullos si Somar pa gjethe, thjeshte bishtar
Gjithmon ne vendin e par me dhipat me te papare
i fort si Bamboo nuk pritem, as me me sharr

Me i shenjt se Tazh'Ma-hal, per disa ne fyt si hal
te le nje her, dy her, tre, s'ke shans qe te ta fal
Jam si Kolonel Landa mbase, dhe me i shkar
me jan keputur frenat, "Sorry" nuk mund te ndal

Shtyhu pak se jam dhe une, mos me bej te ushtroj dhune
disa jan zhgenjyer ngaqe jam i qet shum
Por ne i paralejmerum, faza gati t'ja bej "BOOM"
jan Da nw chain ne zone ky muhabet ka mar fund!

REFRENI
Ow! I dua te gjitha! Ow! Ow! I dua te gjitha!
oOOw! I dua te gjitha, thash i dua te gjitha dhe te gjitha do t'i marr (x2)