TEKSTESHQIP

Da New Chain
Represent Rap
Lyrics

Ca pedera pedera pedera ca
me klod psikopatin bashke me kapot qe kam ne krah
fute mikun te bej pune dhe ze vendet si pasha
e kuptuat apo jo jemi serish ata
qe e dredhim me sevda
kte mesim te gjith ta mbledhin neper fusha dhe kala
eksperienca sna la
godasim gjithmon ne kohe
dhe se kemi hic per gjah
themi allahu akbar mohammed...
perpara si skenderbeu kundershtaret bejm me gjak
gjuajme nje dhe gjithe ata
me sfurk dhe me kosore dhe thika per ta ca
se nga trut jemi te shka
nuk qin njeri me na ra
pertypim si hurma
+355 i kadisem per shaka
cerra ca ca ky eshte territori jone dhe kush beson ka me u vra
ka me u vra po po po ka me uvra

Represent represent represent rap
jetoj dhe shkruaj asgje me shume dhe asgje me pak
Represent represent represent rap
menyre jetese qe ta themi pak me sakt

Leket ua jep babi
lejen e merr nga mami
dashnoren e ke kap se ke dal te arjani cani
e nese skan guximin te ta thon ta thot shejtani
lere hip hopin se iu ka dal nami
eshte vertet per te ardh keq me keta tipa
kapin mikrofonin si bananen cita
lene cdo vlere dhe e lozin si vipa
po kurr se kan par jeten e rruges pa drita
ju q...t motra
qe sloz me lodra
ke te beshe me tipa dhe monstra
kan a skan asnjehere se pan bossa
Grupi saj porsi grup CosaNostra

sjellim stile dhe gjera te reja
po nuk eshte ideja qe te bej diss
disa i gjetem gati neve jemi refugees
e ndjej 100% kur them rap dhe f**k da police
okej mos u merzit o la
me nuk te bezdis
Aroganja mic-check e ke parasysh o shoku
shtremberojne fytyren hiqen si banda New York-u
Ka dal nje mode e re
Autotune Mania
tamam si humor pa shije nga portokallia
q..a jeten mendje mafioze fshehin te verteten
nderkohe kryeministri del foto me ciljeten
edhe ne festival cmimet dihet kush do ti marri
dihen siper babale rrespekte shume lart ky bari

Represent represent represent rap
jetoj dhe shkruaj asgje me shume dhe asgje me pak
Represent represent represent rap
menyre jetese qe ta themi pak me sakt

mirsejugjeta tungajtjeta
Present Grupi ska nevoje per bileta
behet fjal zhurm tym nga ndertesa
Da New Chain + 3 e dy pesa
Afresh si... me siguresa
Fiket per disa shoku gjersa te jete i sigurte
se nuk do kene ankesa
Sdo ma cajne bile sdo kene me shpresa
U pervesha gati grupi gati treshja
dihet kush esh fituesi pa filluar ndeshja
pa u mbyll marrveshja
D.I.Y. ana jon sa per ju keshtu ceshtja

Ceshtja eshte heshtja shhhhh mos i jep shume gojes
meso dhe fol me vepra duhet ti pershtatesh lojes
se 40% bejne gangsta rap 30% bejne house 20% jane underground dhe 10% jane out
ne zonen ton gjuan jasht marrim ne rebound
nuk kemi vec tekste plako kemi edhe sound
mos u merzit mos mos u nevrikos ti je shum larte
por prap ndihesh shume poshte

Represent represent represent rap
jetoj dhe shkruaj asgje me shume dhe asgje me pak
Represent represent represent rap
menyre jetese qe ta themi pak me sakt