Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Zeqiri - Ti Me Thuaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  111

Un vetem ty te kam,
po ti nuk ke asnjeri.
Un prap te dua djal,
dhe pse jetoj ne vetmi.

Nje dite ske forc,
sot behesh burr.
Eshte dite e ftoht,
dhe del nga un.

(Dhe nga cfare ke,
ti po del jashte)
Skam pse te te lutem ty,
te mendohesh
(Merri dhe ik s'te perkas)
S'ke me te drejte,
nje pjese nga une t'kerkosh.
(Dil nga kjo dere)
Nese don te shkosh,
me mire ti shko.
(S'ka vend per ty)
Vec sot nga u largohu.
__

Ref:
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Se zemres s'do t'i falesh jete me.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Un zyrtarisht kam mbetur vetem.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Se me lendon, vazhdon pa mbarim.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Nuk kam forc te duroj!
__

Jam ndjeh e tille,
edhe me pak nga ti.
E ti gjithmone,
Te del cfar ti do.
Nuk do te gjeje,
me asnjeher si ti.
Dua te ndihem mire,
e lire!

(Dhe nga cfare ke,
ti po del jashte)
Skam pse te te lutem ty,
te mendohesh
(Merri dhe ik s'te perkas)
S'ke me te drejte,
nje pjese nga une t'kerkosh.
(Dil nga kjo dere)
Nese don te shkosh,
me mire ti shko.
(S'ka vend per ty)
Vec sot nga u largohu.
__

Ref 2x:
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Se zemres s'do t'i falesh jete me.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Un zyrtarisht kam mbetur vetem.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Se me lendon, vazhdon pa mbarim.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Nuk kam forc te duroj!
__

(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Se hej yeahi, hej yeahii.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Un zyrtarisht kam mbetur hououu
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Me lendon, me lendon.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Nuk kam forc te duroj.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Se zemres s'do t'i falesh jete me.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Un zyrtarisht kam mbetur vetem.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Se me lendon vazhdon pa mbarim.
(Ti me thuaj,
pse te vuaj nga ti?)
Nuk kam me forc, s'kam me forc!


Ky tekst u dërgua nga Liini.   LeonnoraDafina Zeqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2011


Dafina Zeqiri - Ti Me Thuaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Me Thuaj".
3. Video është e këngës "Ti Me Thuaj", por nuk këndohet nga Dafina Zeqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dafina Zeqiri:


Komente 12