Më mbaj mend (për 1 muaj)


Daim Lala - Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashni".
3. Video është e këngës "Dashni", por nuk këndohet nga Daim Lala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Daim Lala - Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

11/10/2020

2020-10-11T13:00:10+00:00

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Dashni" kënduar nga Daim Lala.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Dashni".

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eltina Minarolli - Dashni

Dashni, e ke emrin ti
Ne toke ke mbjell, dashni
Si ylli n'uj, m'pasqyrohesh ti
Emocionet, ngjyre portokalli

Dashni...

Si rrjedha lumit m'percjell
Je poezi
Si vesa gjethet perk'dhel
Edhe ti

Ne dore me mbaj e me shkri
Je poezi
Si debora ne shi
Tretemi

Dashni...

Si lisi i gjate qe boten sheh
Koken mbeshtes, filloj te ndjej
Shpirtrat zhveshim lakuriq
Romance ne syte e dashnise

Netet ne kopshtin aromatik
Si bleta mjaltin len e ik
Shpirtrat zhveshim lakuriq
Romance ne syt' e dashnise

Dashni, e ke emrin ti
Ne tok' ke mbjell
Dashuri

Si rrjedha lumit m'percjell
Je poezi
Si vesa gjethet perk'dhel
Edhe ti

Ne tok' ke mbjell
Dashni

Dashni...Dashni

Dito E Yli - Dashni

Hook:
O moj Dashni Kujtimet tona ti shoh nSy
O moj Dashni sa Net pa Gjum sa Net pa ty
e tash po don don don don ti
tregoj e ki ron ron ron ti
e tash po don don don don ti
dhe pse e din ti

Strophe 1:
Vetem njeher vetem njeher nje Moment ja vlen
Gabimet mi permend tkalumen sun e kthen
a ja vlen a ja vlen kur asgje ska Kuptim
te Humbur nRrug te ndara o moj Dashni

Strophe 2:
Tash nuk po ndi as ni pik nxetsi
Larg ti ke ik sa Djelli
a ja vlen a ja vlen kur asgje ska Kuptim
te Humbur nRrug te ndara o moj Dashni

Mensur Kadriu - Dashni

Kjo keng nje dhurat per ty ka me mbet
edhe nese sme pranon me kujto per jet
per mu sështe eh mundur une ty met harru edhe nese sete takoj kjo mjafton per mu
per mu seshte eh mundur un ty met harru edhe
nese ste takjo kjo mjafton per mu kjo mjafton per mu

Me nje an po me mungon nje an sdu me ni sa her qe te kujtoj ndihem ne vet mi aq fort qe te dua prandaj sdu me ni edhe nese ste takoj ty te kam dashni ty te kam dashni ty te kam dashni
edhe nese ste takoj ty te kam dashni ty te kam dashni

Kjo keng nje dhurat per ty ka me mbet
edhe nese sme pranon me kujto per jet
per mu sështe eh mundur une ty met harru edhe nese sete takoj kjo mjafton per mu
per mu seshte eh mundur un ty met harru edhe
nese ste takjo kjo mjafton per mu kjo mjafton per mu

Me nje an po me mungon nje an sdu me ni sa her qe te kujtoj ndihem ne vet mi aq fort qe te dua prandaj sdu me ni edhe nese ste takoj ty te kam dashni ty te kam dashni ty te kam dashni
edhe nese ste takoj ty te kam dashni ty te kam dashni

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë