Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dardan Shkreli - Veç Një Zot E Din
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veç Një Zot E Din".
3. Video është e këngës "Veç Një Zot E Din", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - Veç Një Zot E Din  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Thirre Emrin Tim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00Dita shkrihet n'horizont,
Nata shtrin krahët mbi qytet,
N'radio thonë asgjë e re,
Në front asgjë e re s'po ngjet.

Qe sa ditë i dehur jam,
Jam pa gjumë dhe m'djegin sytë,
Po sy s'kam fare, ndaj u tregoj,
Se m'erdhi shpirti gjer në fyt.

Unë vetëm desha,
të ta them,
o veç një fjalë,
Unë vetëm desha,...
ndaj këtë këngë,
po ta falë.

Shikoj orën nuk punon,
Ndalu tokë, mundohem kot
Tre mijë vjet të pres pa shpresë
Dhe pyes vehten a ka zot.

Qe sa ditë i dehur jam
Jam pa gjumë dhe m'djegin sytë,
Po sy s'ka fare, ndaj u tregoj,
Se m'erdhi shpirti gjer në fyt.

Unë vetëm desha ,
të ta them,
o veç një fjalë,
Unë vetëm desha,...
ndaj këtë këngë,
po ta fal

Veç një zot e di,
ooo veç një zot e di,
Sa shumë të desha
dhe tash ku gjendesh ti
Njerëzit thonë se të panë,
kur u trete n'terr
Unë u them, se një ditë,
do të digjesh n'ferr.


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë