Audio

Dardan Shkreli - Sa Herë Bjen Borë Në Prishtinë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/01/2012

2012-01-08T01:39:16Sa herë bjen borë në Prishtinë,
Në zemrën time bie shi,
Buzët tua si qershi,
Pikojnë mjaltë në sytë e mi,
Dhe bie shi,…
Sepse ujku thonë nuk ka shtëpi!

Sa here bjen shi në Tiranë,
N'zemrën time bie borë,
Faqja jote m' zbret në dorë,
Njëqind kilometra në orë,
Dhe bie borë,…
Nga Prishtina gjer në Vlorë…

Ref:
Nuk e di,
Koh've t' fundit a bie më shumë borë a shi,
O nuk e di,
A jemi zgjuar apo ëndërrojmë përsëri?
Dhe nuk e di,
A bie shi a bore a gurë a bore a bie shi…
Vërtetë nuk e di,
Kënga plagë s' shëron, më kanë lodhur këto stuhi!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...