Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dardan Shkreli - Mbylli Sytë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbylli Sytë".
3. Video është e këngës "Mbylli Sytë", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - Mbylli Sytë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

30/07/2012

2012-07-29T23:14:23+00:00Mbylli Sytë !

Mbylli sytë – dielli të përendojë
Mbylli sytë mos lejo t'na kalojë
Këtë këngë këtë natë
Zoti le ta zgjatë
Të jetojë sa unë e ti!

Mbylli sytë – ushtri e re po zbarkon
Mbylli sytë si hije parakalon
Në rrugë për Babillon
Lufta po fillon
Janë mbledhur fise e kuvendojnë!

Mbrëmë dhe një Elenë më shumë
Ulpianë e Kartagjenë - bëra shkrum!
Mbretërinë që s'e doje
E jap për një Kalë Troje
Do t'jem unë sa t'jesh dhe ti!

***
Hesht daullet sikur lajmërojnë
Hesht vdekjen n'konak ma ftojnë
Luftë e tretë bot’rore
N’buzët e tua prore
Diell akoma s' agon!

Mbylli sytë – me diellin përenduar
Mbylli sytë s'mbet bes' n' bes' për t' besuar
Librin e historisë
Tjer't ma kan' qëndisë
Zemërplasur i mbylli sytë!!!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë