Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dardan Shkreli - Unë Pas Teje

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Unë Pas Teje".
3. Video është e këngës "Unë Pas Teje", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - Unë Pas Teje  (Feat. Mc Beka)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Mc Beka

05/06/2013

2013-06-05T18:09:00+00:00Dielli ësht’ i madh, un’ s’i shoh planetet tjera,
S’i shoh planetet tjera, kur ti më del ke dera,
Ti m’ del ke dera – dhe syri yt i zi!

Hëna dhe Saturni përmbi abetare,
Përmbi abetare koka jote në dritare,
Koka në dritare – m’ i ke buzët sikur fli!

Lart ftoht’, poshtë nxehtë,
Jashtë bjen shi – puhi e lehtë,
Marre t’ koft çka je ka bon,
Taksirati ka me t’ nxon;

Lart ma ftoht’, posht shum’ më nxehtë,
U ndal shiu – hyp n’ raketë
Ndale dorën oj Duduqe,
Mos më gju’j ma me papuçe:

Ref:
Unë pas teje, ti pas meje po vrapon!
Mu shkyen patikat si në maraton!
Mu për ty, e ty për mu s’ta ndin aq shum’!
Ka me t’ djeg zjarr’ i xhehnemit me t’ba shkrum!
...shkrum, shkrum, shkrum, shkrum,...

MC Beka:
Duduqe, me papuqet si nanuqe
Dimijat me fallta, shume i ngjan' ngjyra e kuqe
Kur po del te dera, a po lakmon kojshija
Po dridhet mahalla, po bërtasin f’mija,
Dul Duduqja, kqyrne ça’ o’ stili
Hije i paska n' vesh - karanfili
Hot and nice, Duduqja ka emër
E ha për s' gjalli - me mushkni e me zemër
Miss Duduqja po i shkojn falltat me dimija
Xhamadani vija vija,
Osht Kosova osht… UE!!!

MC Dardani :-P :
Duduqja e bardh, ka stil, ka brum,
Ka talent për president, i ka buzt e kuqe shkrum,
Osht poete, karatiste, plot lezete – marifete,
E ka komën 57, me t’ shutu, t’i bon sallat


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet