TEKSTESHQIP

Darkezz
Pse Ndodhi Kështu
Lyrics
(Feat. G-zoon)

Darkezz...
Në kët nat te errët i futur thell në mendime
po shkruj per ty po shkruj për jetën time
po shkruj për ato qaste që na dy i përjetum
ato dit e net te bukura që së bashku i kalum
kom shpresu se lidhja jon ka me qen 1 roman i dashuris
po 1 gabim i jem i dha fund te dhimt ksaj historis
e di qe jom fajtor qe zemren ta kom thy
e di qe kom gabu që shpinen ta kom kthy
e di që zemra jote dhimbjen nuk e meriton
po dije qe zemra jem hala mbrenda t'mban
gjithmon e mallkoj vetën pse ty të kom lendu
pse te kom tradhtu kur aq ti më ke dashuru
dikur dit e nat të mbaja n'krahun tim me plot gzim
e tash jeta mu ka shëndrru në idhnim
sepse veq 1 fotografi tash mka mbet si kujtim
qe e shikoj dit e nat dhe mallkoj fatin tim.

Darkezz..Reff 2#
Pse n'dodhi kështupse tash ti më je largu
kthehu të lutem prap ti ktu
dhe më thuaj dhe 1 her tdu

G-Zoon..
Tash syt e tu po i ëndrroj në qdo qast
ulem para deres dhe me sa kam fuqi bërtas
eja sa më shpejt se un ktu po te pres
mos e le dashurin ton në rini të vdes
po ti nuk më dëgjon e kjo zemren ma helmon
kur e di se dikush tjeter ty të ledhaton
ky fakt përsgjalli n'vorr pom qon
pse nuk je me mu po me tjter kon
pse kshtu ke vepru pse kaq shum me ke lëndu
të gjitha kujtimet tona ne harres i le me shku
të gjitha ato puthje e ledhatime kan mbet veq kujtime
që përgjithmon do ti ruaj thell në zemren time
deri sa një dit edhe zemra ka mem pushu
po tani mos eja tek varri me vajtu
sepse me sy qel nga kjo bot kom shkru
tu ëndrru që do t'vish mem than edhe 1 her ti mu tdu.

Darkezz..Reff 2#
Pse n'dodhi kështupse tash ti më je largu
kthehu të lutem prap ti ktu
dhe më thuaj dhe 1 her tdu

DËRGOI: