TEKSTESHQIP

Darkezz
Ti Fali Krejt
Lyrics

Thojn dita mir shihet n'mengjes po un spo sho dit t'mir
prej qe shkove ti kom mbet i lidhun n'zigjir
t'kujtoj me mall zemra don me mu kall
mke hy thell ne zemer ma spo pranon me dal
qdo tik tak i zemres e shqipton emrin ton
ngado qe shikoj me del si iluzion
ti per mu ke shendrrit sikur ylli sirus
e tash qe ste kam me mir vetit plum tja fus
se pa ty kjo jet ma spo ka vler
si munde ti at dashuri ta hedhesh ne humner
nashta ti me ke harru sikur 1 er kur fryn
ama dije se hala po vun 1 zemer e thym
nese najher shiu pikon n'flokt e tu
jan lot e mi qe per ty kan piku
t'lutem zemer mem besu qe pa ty ket spo muj me jetu.

zemer kjo zemer hala t'don kurr nuk t'harron
sikur djelli qe pergjithmon n'driqon
edhe pse ti mua me le vet po ti fali krejt
se te kom dasht un met vertet

me foto tua e kom mbush dhomen time
spo kom te ardhme kom met i varrosur ne kujtime
si ti harroj ato net qe i kalum ne dy
i zgjidhnim 2 yjet me te bukur thonim se jemi un dhe ti
po si duket njeri yll nga qjelli ra
sepse ti nga un shkove nuk jemi bashk ma
kom ende mjera kujtime qe i kujtoj me mall
kur edhe dimrit t'foft acar me dashuri i benim ball
po si duket qdo kujtim ton ti e hodhe ne harres
sdon me dit askush qe ka pas diqka mes nesh
degjova qe emrin tem spo dojshe me ni askund
qdo dhurat qe ta kom dhuru e kishe humb
numrim tem nga telefoni moti e kishe fshi
dhe ishe duke kerku tjeter dashuri
po un prap t'rrespektoj se tkom dasht mas shumti n'bot
shpresoj te jesh e lumut e jo si un me lot