Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Ju Don N'sofër Nanë Shqipëria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Heu qysh se leu o kjo dita egzodit
Leu me te o dhe kokrra e lotit
Per kta djem o qe po largohen
E s‘po dine o se ku strehohen
Ç’esht kjo ikje bre varg e varg
Pre atdheut me shku kaq larg
Ç’jane kto turma qe s'paskan t’sosun
Heeeeu qysh e lan o vendin plagosun.
ll
Heeeu ç'jan kta djem o qe kalojne dete
A mos valle o kto jane termete
Ç’jane kta femi o qe po i lan nanat
E s’mendojne o se u plasin zemrat
Aman burra bre me u durue
Plaget atdheut o mos me ja shtue
Keshtu se don o demokracia
Heeeu ju therret n‘sofer o nane shqipnija.
lll
Kemë nevoje o per njani tjetrin
S’esht i tepert o uje per detin
Po bajme q’mos o per me u bashkue
Pa drejtesisht o na kan coptue
Pavaresisht o nga hallet tona
Jemë shqiptare o na njef tane bota
E la stambollin o Skenderbeu e
Heeeu per me ardho o ta mbroje atdheun o hej.


Ky tekst u dërgua nga  ekremi

Dava Gjergji - Ju Don N'sofër Nanë Shqipëria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ju Don N'sofër Nanë Shqipëria".
3. Video është e këngës "Ju Don N'sofër Nanë Shqipëria", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 0