Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dea Qerimi - Nëna Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Pjesëmarrëse në

Çelesi Muzikor 10 Junior

Komente

Asnjë Koment

24/04/2016

2016-04-24T11:25:37+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nëna Ime" kënduar nga Dea Qerimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dea Qerimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Leta - Nëna Ime

Me ta fal dynjan edhe jeten tem
mu mduket shum pak oh moj nana jem
Eh sa shum ke hjek e sa shum ke vujt
per qdo dit mke than oj bij Zoti te rujt

Skamje e merzi krejt i ke duru
Kurr oj nana jem jo nuk je dorzu
Sot prej shpirtit tem une po du met than
Me ma ba hallall oj e mira Nan

Ref
Nana jem e dashur lumet na per ty
Zoti i madh tka pa tka pa e tka ni
Ti ka pranu lutjet me lot qe i ke ba
Tana tmirat e dynjas hatri yt na i dha

E Sa her tkam pa naten Kur je zgju
Kur ju lutshe Zotit oj Nan mem rujt mu
Nese Ti vendos neser un me vdek
Aman kta evlad mos mi le me hjek

Nese balli ne tok veq per Ty mka ra
E lus madhenin Tane perveq teje ska
Mi ruj kta evlad me lot jam tuj t'thirr
Let rriten let gzohen let jetojn ma mir

Ref
Nana jem e dashur lumet na per ty
Zoti i madh tka pa tka pa e tka ni
Ti ka pranu lutjet me lot qe i ke ba
Tana tmirat e dynjas hatri yt na i dha

Onur Sagdani - Nëna Ime

Sot për nënën jam mërzit,
se kam pa gati një vit.
Sa her qaj më vjen zani,
m'qel sabahi e m'zen akshami.

M'fal oj nënë kur t'bëj me lot,
loti yt e shemb një botë.
Shumë për ty jam përmallu,
dritë e syve je për mu.

(Refreni)
Nana ime nënë e fort,
ajo asht ma e mira n'botė.
Nana ime-nana shpirt,
ajo m'ka lind,ajo më rrit.

Mfal moj nanë kur ta ngreh zanin,
falja jote ma shton imanin.
Në cdo vend e cdo damar,
nanë kam shkru të vetmen fjalë

Kur ti qesh zdritet bota,
na kënaq zemër e jotja.
Ah moj nanë t'kisha mujt,
sikur sytë të kisha me rujt

Erion Ajro - Nëna Ime

Prej dites se par
bashk kur kemi qar
ishe afer meje
kurr nuk jemi ndar

REF 2X

Prej ateher te du
qdo dit e me shum
e larg teje un
mund tjem veq ne gjum

REF2x

A e dini ju ken me shum e dua
A e dini ju kush smundet pa mua
A e dini ju kush eshte ajo grua
o nen sa te dua

Prej dites se par
bashk kur kemi qar
ishe afer meje
kurr nuk jemi ndar

REF2x

Prej ateher te du
qdo dit e me shum
e larg teje un
mund tjem veq ne gjum

REF3x

A e dini ju ken me shum e dua
A e dini ju kush smundet pa mua
A e dini ju kush eshte ajo grua
o nen sa te dua

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet