Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denata Toçe

Denata Toçe
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  320
Këndon kryesisht: pop

Denata Toçe është këngëtare. Denata Toce ka filluar te merret me muzike qe ne moshen 6 vjec. Pa 4 vite piano, kryen 1 vit ne shkollen e baletit ne Tirane. Me pas vazhdon per 8 vjet Liceun Artistik "Jordan Misja" per flaut. Gjate viteve te shkolles se mesme ka zhvilluar nje koncert per flaut dhe orkester, ka debutuar dy here si kengetare ne festivalin e Radio Televizioniit Shqiptar nga ku njerin prej heret eshte vleresuar me cmimin e trete tek te rinjte. Edhe pse me nje deshire dhe admirim te madh per artin, Denata ndjeke me pas studimet e larta per Psikologji, duke u shnderruar ne pasionin e saj me te madh. Aktualisht Denata Toce ndjek me rigorozitet profesionin e saj si psikologe duke i asistuar femijeve me veshtiresi zhvillimi kryesisht ata me Crregullim te Spektrit te Autizmit pasi ka ndjekur per rreth 3 vjet studimet pas universitare, intesive per Analiste Sjelljeje ne FIT university ne SHBA. Denata Toce eshte e njohur dhe per prezencen e saj mjaft te suksesshme si psikologe neper emisione te ndryshme te mediave te njohura ne vend.

Në Dhjetor 2002, Denada Toçe merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Me Fal".

Në Maj 2004, Denada merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Endrrat".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0