TEKSTESHQIP

Denis Hasa
Keq Me Ndeshkove
Lyrics

Ti me ike papritur
Dhe sme the per shans as mire u pafshim
U ktheva prape nje i huaj
Me ndeshkove qe shume gjate te vuaj.

Te jetoj une pa ty eshte e kote
Dita behet nate dhe me nuk shoh
Te buzeqesh une pa ty ther ne kocke
Dielli humb shkelqimin me nuk ngroh...

Mbytur jam ne mendime
Dhe nuk gjej dot se ku kam gabuar
Kur dashuron si i cmendur
Ndodh shpesh here qe edhe e paguan

Te jetoj une pa ty eshte e kote
Dita behet nate dhe me nuk shoh
Te buzeqesh une pa ty ther ne kocke
Dielli humb shkelqimin me nuk ngroh...

Refreni:

Edhe po s u ktheve
Te uroj nga zemra
Qe ta gjesh ti lumturine
Thone se vetem malet
Mbeten pa takuar
Jo njeriu me njerine...x2

Te jetoj une pa ty eshte e kote
Dita behet nate dhe me nuk shoh
Te buzeqesh une pa ty ther ne kocke
Dielli humb shkelqimin me nuk ngroh...

Refreni:

Edhe po s u ktheve
Te uroj nga zemra
Qe ta gjesh ti lumturine
Thone se vetem malet
Mbeten pa takuar
Jo njeriu me njerine...x2

DËRGOI: