A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Koha

Koha po shpejton
ti nuk po shpeton,
koha te la te lagur,
koha te la te plakur

Me kohen mos bej gara
se ajo do te shkoje perpara.
Merre nje mesim
se nuk do kesh shpetim.

Ti qe me kohen luan,
kujtimet dhe koha
ne nje mjeran te shnderruan.

Nuk e di nese koha
pr ty do te kthehet.
Po dije se koha
per ty do te thehet

Dashurine,kujtimet, qastet
dhe momentet e bukura
koha patjeter
nje dite do te ti marr.

Dhe ndoshta koha
ne humnere do te te lere.
Qaste te bukura nuk do te kesh,
endrrimtar prjete do te jesh.

- poezi nga Denisa Ajeti


- Poezia u dërgua nga Denisa Ajeti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019