A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 8 Marsin

8 Marsi

Kjo eshte dita jote nene,
kjo dite eshte lumturia jote nene,
kjo dite eshte madheshtia jote nene,
kjo dite eshte bukuria jote nene.

Buzeqeshja jote fushat i gjelberon,
zeri yt zemren ma lumturon,
fytyra jote dite e nate me gezon,
syri yt edhe stuhite i largon

Mezi pres qe te vij kjo dite,
mezi pres qe te lumturoj pikerisht ne kete dite.
Nje lule te bukur neses sime tia dhuroj,
qe zemren tia gezoj.

- poezi nga Denisa Ajeti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019