Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besimi

Vetes tende besoji gjithmone
Me mire se vetja askush s'te kupton.
Nese i beson dikujt,do ta duash me besnikeri dhe jo me interes
Ne momente te mira dhe te kqija as do ta " shesesh" dhe as do ta " blesh".

E anasjellta duhet te ndodhe dhe me ate qe ti i thua: " Te besoj!"
Per kete duhet te jesh i bindur qe as do ta tradhetosh dhe as te te tradhetoj!

T'i besosh dikujt duhet ta dish si reagon ne veshtiresi
T'i njohesh pikat e forta dhe te dobta dhe t'i pranosh me çdo mangesi.

- Poezi nga Denisa SaliajNuk ka akoma asnjë votë


Komente 0