Denisa Saliaj Poezi
Denisa Saliaj

Thjeshtësia

Fytyra ime s'eshte e bukur dhe as e preferoj,
Une dua te kem nje mendje te bukur dhe nje zemer qe te rrezatoj.
I dua njerezit e drejtë
Ata te cilet flasin hapur dhe jane te thjeshte.

Fytyren e bukur e bejne te gjithe
S'duhet te gjykojme ne pamje,por ne shpirt.
Nje mendje e bukur nuk krahasohet me gjithe fyryrat e bukura te planetit
Pasi mendja,zemra dhe veprat e tua jane pjese e personalitetit.

Ndër karakteristikat me vlere eshte te jesh i thjesht
Pasi respekton Barazine dhe jeton me Origjinalitet.
Duhet ta preferojme thjeshtesine
Pasi vetem atehere do te njohim" Bukurine"!

- Poezi nga Denisa Saliaj


- U dërgua nga Denisa -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0