Më mbaj mend (për 1 muaj)

Depresioni - Dudia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dudia
nuk mu rrike n'shpi e dola n'piknik
e pash ni femer qe gati um ra t'lig
qfar femre trupin tamon sikur flutur
mu mush ni mene qe ska kerkun hiq mat bukur
gojen si kuti e syt sikur filgjANI
faqet e kuqe e vetllat sikur gajtANI
BELIN E HOLL E FLOKT DREDHA DREDHA
PREJ SIKLETIT QE ISHA HONGSHA KARAMELA
hupa krejt nuk disha me fol as ni fjal
meta tu e kqyr po nuk mujsha veten me nal
shkova dhe e veta OJ VAJZ emrin si e ki
ajo VAJZA u kthy edhe ma bani my name is dudi
uh dudie qfar emri t'mir ti e paske
dudia nuk folke edhe hiq nuk ma rraske
dudia nxirrke uj me kofe PREJ bunari
KNOJKE DUDIA MIDIS LIVADHI

OJ DUDIE BRE SHUM JE KA UM PELQEN
me ty dudie qitash isha martu n'ven
U JA NISI DUDIA KAPAK ME FOL ME MU
JA NISI MEM VET PREJ KAHIT JE ARDH KTU
PREJ PRISHTINE ZEMER KOM ARDH VEQ PER TY
VETEM T'MI FALESH TI MU QATA t'kalter SY
hajde qele zemren e afromu ma ngat
hajde dudie hajde bojna llaf veq pak
hajde e pina bashk une e ti ka ni cigare
po du met kallxu qe t'du ashiqare
pa hajgare je ma e mira shqiptare
hajde dudie hajde e hiq mos t'vjen marre
nashta sen spo kupton veq krejt um kalle
ngom t'lutna loqka jem veq qisaj rradhe
martohu me mu e kcejna bashk ne valle
hajde bonu gruja jem na e mira n'mahalle

dudia u mrrol kur ja thash qato fjal
ma boni qysh po don mu martu me mu o djal
bali jem sum jep n'sheher edhe flaka me na dal
me ba me na pa as njoin sna len t'gjall
hajt dudie mos ta nin se kit pun e ndrequm
ja nisum me kalu bashk edhe niher nuk lequm
kuku erdh bali niher dudia ka piskit
e nxjerra une alltin ja nisa perpjet me qit
erdh te une edhe perhajr dudin ma bani
koke burr e skoke si tulifar trullani
une u qudita e prej gzimit kamt gati um lshun
erdh dudia ngat edhe diten e marteses e caktum
erdh dita kur dudin me shku me marr
erdh dudia ma e mira nuse n'mahall
krejt kojshija prej inati jon tranu
dudie i love you baby i love you too
Refreni
oj dudie oj
oj dudie moj
oj dudie (hooj)
ty te dashuroj

Texti Rrezart Meha aka Depresioni


Ky tekst u dërgua nga Depresioni


Nuk kemi video për këtë këngë.


Depresioni
Publikimi: 18/06/2008


Depresioni - Dudia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dudia".
3. Video është e këngës "Dudia", por nuk këndohet nga Depresioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Depresioni:


Komente 0