TEKSTESHQIP

Depresioni
Nga Dy Ant Tradhti
Lyrics

n'dy ant tradhti
vajzenn qe une dua vajzen qe une per te jetoj
me shokun tim ma t'ngusht ajo me tradhtoj
as vet spo besoj as nuk po muj ta paramendoj
jom m'byl ne nje dhom dhe vetem po mendoj
per at dit kur t'mora n'rug se ishe met jetim
t'bana taman sikur vlla e per mu ishte nje gzim
ishe i mir ne fillim dhe n'ty kisha shum besim
por koka kan gabim e spaska ma permirsim
bashk jena rrit mir e ke dit qe une e du shum at qik
qe per to jom hi n'thik e per qe um vjen kjo dit
qe shoku jem mem tradhtu kurr se pasna prit
ma shuke gjdo drit krejt shpresat per jet mi ke fik
spo di ma qka me ba veten po du me vra
me lot jom la se femra jem um tradhtoj me vlla
per at qik qe pes vjet mas saj jom tu nga
tash e hupa pergjithmon dhe spo di qka me ba

as me flejt nuk po muj dit e nat po rri qut
qishtu shoku ma i ngusht mas shpine ta fut
sa ki pare te don e rrin shum ma i but
e si tosht mas shpine meniher mirsin ta permut
por sosht kjo drejt se ni dhom me mu ke flejt
ke hanger buk te un dhe te une qe 10 vjet je tu nejt
por buka qe ta kom dhan tash mu um kushtoj shtrejt
um kushtoj me lot a thu pse kshtu o zoti i shejt
nana jem e rriti ne ne at djep ku u rrita edhe une
t'ka dasht shum u ardh me t e kqyr edhe ne gjum
s'tka nda prej meje kurr per as ni sen
e kur pom bjen men mu per qata valla pom dhem
sum ka met ma fuqi e spo di as qka me vepru
veq pi lutna zotit ne rrug te drej ty met qu
dashnin qe ndjeja per at qik osht shum e madhe
um tradhtove ashiqare pse vlla ket pun ma bane

smuj keq met pa edhe pse kta mas shpine ma ke ba
por ma mir u kan mem vra se qashtu me to met pa
nga dy ant tradhti nga dy ant veq dhimbje e idhnim
per mu ska ma perpara por po shkoj ne perfundim
se jet ma skom gjithqka tash mu ka ba monoton
um erdh edhe qikjo dit qe kom lind mi ra pizhmon
nanes tem spo kom as guxim per mi tregu
per nusen e vet e vllaun tem qe um kan tradhtu
qishtu e paska jeta pra e humba vajzen qe dashurova
nga shoku im i shpis kqyr tash sa keq perfundova
gabimi ma i madh koka qe n'dikon shum me besu
se po ta kthejka keq dhe shum keq ki me perfundu
gabim qe sum falet e ska m'brapa ma kthim
pra ky gabim mu um qoj drejt e ne perfundim
e tash lamtumir nena ime se dheu pom pret
i madhi allah per ne parajs osht ka um thrret

REFRENI
KU MET IM VLLA E KUT MET E IMJA FEMER
KU MET AJO DASHURI QE NE PATEM NE ZEMER
KU MET BESA BES E KU MET VLLA BESIMI
PSE HUMBI DASHNIJA E ERDH TRADHTIMI

TEXTI RREZART MEHA A.K.A DEPRESIONI

DËRGOI: