Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Devis Xherahu - Nena
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nena".
3. Video është e këngës "Nena", por nuk këndohet nga Devis Xherahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Devis Xherahu - Nena  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Orkestrimi:

Adrian Jorgji

Këngë e albumit:

"Ne Erresiren E Nates"

Komente

Asnjë Koment

10/12/1998

1998-12-10T16:00:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nena" kënduar nga Devis Xherahu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Orkestrimi: Adrian JorgjiDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shkurte Fejza - Nena

Kam nje mall e lot qe e jetoj
koh e gjat kaloi por nuk nuk u zbeh
buzqeshjen tande ta kujtoj
me duket sikur tkem fol dje
kur jam e heshtur me ty bisedoj
je ne qdo varg te kenges time
je frymzimi si tjetoj
ti ma e shtrenjta ime

REF.:
Sa ka dielll e hane
sa ka deti ran
shpirti po me qan
ma e shtrenjta nan
ah e mira nan
krejt i kasha dhan
t'mirat e ksaj bote prap
me kon e vogla jote

Un bie e zhgjohem me nje mall
per zanin tan e ftyren tane
kujtimi per ty me mban gjalle
sa me mungon moj nane
sa te kisha ty nuk kisha frik
qdo brenge ti ja bane zgjidhjen
thojshe tkam qiken ma tmir
beso ne zot ruje familjen

REF. 2x:
Sa ka dielll e hane
sa ka deti ran
shpirti po me qan
ma e shtrenjta nan
ah e mira nan
krejt i kasha dhan
t'mirat e ksaj bote prap
me kon e vogla jote

Arjan Korkaj - Nena

Reshat Arbana (Nder i Kombit):
Kur nje hall njeri s'ma qan kur kam brenge edhe shqetsime
Vetem ti me gjendesh prane O Shtrejta NENA IME
Kur vonohem i shkujdesur ne lokalet plot me jete
Veq nje drite qendron e ndezur eshte NENA qe me pret....

Ne te gjithe rrahjet e zemres
Ne te keqe ne te mire
Ndjej gjithmone zerin e NENES
Qe me thote KUJDES O BIR....

REF.:
Me lotin ne sy me rrudhat ne balle
S'ka ne bot si Ty moj Bukuri e rralle
Ninullat e tua Simfoni ne bote
C'far ke ber per mua NUK TA SHLYEJ DOT...

NENA ime fytyr ndritur
Je vertet nje Mrekulli
Dhe kur jemi ne te rritur
Per Ju ngelemi femij....

REF.:
Me lotin ne sy me rrudhat ne balle
S'ka ne bot si Ty moj Bukuri e rralle
Ninullat e tua Simfoni ne bote
C'far ke ber per mua NUK TA SHLYEJ DOT...

Shpetim Levendi - Nena

Kam shume vjet moj neno
ste kam pare
Malli mua neno çme ka marre
Malli mua neno çme ka marre

Se do te vij moj, te zbuloj varre
Malli mua neno çme ka marre moj
Malli mua neno çme ka marre

Te te shoh moj neno, çnur ke marre
Malli mua neno çme ka marre moj
Malli mua neno çme ka marre

O nur te zi moj, a te bardhe
Malli mua neno çme ka marre moj
Malli mua neno çme ka marre

Fati zi moj neno ty te deshi
Buza ty moj neno nuk te qeshi
Buza ty moj neno nuk te qeshi

Vij te qaj mo permbi varre
Malli mua neno çme ka marre
Malli mua neno çme ka marre

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Devis Xherahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë