Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fjala E Fundit

NE ORA 5 50 ME THE LAMTUMIR,
LAMTUMIR PER JET,
PERSE NUK E DI POR DESHIROJ TA DI
,MOS NE ZEMREN TENDE,
KA ZA VEND TJETER DASHURI,
E PREJ ASAJ DITE FAQET E MIJA ME
LOT,E TE MALLKOJ ,TY O IDIJOT,
KU E LE PREMTIMIN,
O DJAL QE MA DHE,JE DUKE E SHKEL, AS
PAK SPO E SHE,SE ME DO VEQ MUA,
NE DASHURI U BETOVE,
QE I DO TJERAT KURR SME
TREGOVE,ZOTI TE DENOFT,
QE ME LE TE VETMUAR,
POR MUA EDHE ME SHUM,
NJERIUT TE PA BES
QE I KAM BESUAR

- Poezi nga Diell Rushiti


- U dërgua nga erdoniti -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim