Tema: Poezi Për Vitin e Ri


Viti I Ri

Fjala me e bukur
thuhet ne ora dymbedhjete,
gezuar Viti i Ri
dhe nje lumturi e vertete.
Dil ne dritare
kerko nje deshire
thuaj Zoti im
per mua pak meshire.
Dergoi: Lira


Nje yll ne qiell ,sa bukur shendrit,
kjo hene e bukur po na fal kete drite,
qielli i kalter dicka te tregon,
se ke nje shoqe qe asnjeher s'te harron,
Me dashuri vitin e ri ta uron.


Sote nje varg deshirash me kaploj,
por nje e vecoj,
krahe te kem te fluturoj,
atje ku je ti te ndaloj,
vitin e ri te ta uroj.

- Poezi nga Diellza Buduri


- U dërgua nga Diellza Buduri -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 40