A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dina Shabani
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Shkurt 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: pop

Dina Shabani është këngëtare e njohur. E kreu shkollen e muzikes per solo kendim para 2 viteve. Dina si nje 18 vjecare ka qene aktive me shum aktivitete, si: fotomodele, vallezim dance hip hop, kendim. Paraqitjen e pare publike si kengetare do ta kete ne emisionin Zone e Lire te Arian Canit. Paraqitjen e pare skenike e kishte ne nje lokal ne Shkup bashke me Ledri Vula, e cila performoj nje kenge te Ledrit bashk me te. Para disa muajve Dina ka nenshkruar nje kontrat me Produkcionin Jukebox Group si artiste Ekskluzive, te cilet ne vitet e ardhshme do te perkujdesen per kenget videoklipet dhe karieren e saj. Per Dinen koheve te fundit jan te interesuar edhe shum producent nga Turqia, njeri prej tyre eshte edhe producenti I Serdar Ortaç, I cili esht nje kengetar me karier dhe fame shumvjecare ne Turqi. Dina poashtu ka bere dhe disa fotosesione me fotograf te famshem te Turqis si fotomodele, ku ka arit te tregoj aftesit dhe bukurine e saj. Hobit e Dines jan te miret me aktivitete sportive poashtu edhe me Piano ne kohen e lire.

Më datë 16 Janar 2016, Dina publikon videoklipin "A Po Vjen". Muzika nga DIEZ Production, teksti nga Timm, ndërsa video u realizua nga XL Films.

Më datë 16 Janar 2018, Dina publikon videoklipin "Amore". Muzika e këngës u punua nga Chipsi, teksti u shkrua nga Dina Shabani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Chipsi. Në klip artistja vjen mjaft joshëse dhe atraktive. Ana vizuale e projektit në fjalë i është besuar produksionit Urban Entertainment.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019