A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 8 Marsin

Nene

Nen qiellin me yje,
nen driten e Henes,
isha mbeshtetur ne gjirin e nenes.

2-3 vargje per ty,
une i krijova,
por ate nate nuk t'i tregova,
e per 8 Marsin me dashuri t'i lexova.

Se ti je engjelli yne,
ajo qe na edukon,
e je ti gjithmone,
qe na çdo e keqe na mbron.

- poem written by Dionilda Azizaj


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  4


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019