Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - Vjeshta Ne Mallakaster Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

(2 herë)
Moj,ç'u zverdhën ftonjtë në degë
Këndojnë vajzat breg më breg

(2 herë)
Po vjen vjeshta,Mallakastra
Plot me pemë,e plot me dasma

(2 herë)
Moj, mora një gur e qëllova
Më vrave t'u thaftë dora

(2 herë)
Jo,mor jo nuk desha vetë
Ma bëri dora e shkretë

(2 herë)
Moj,mora nje mollë e këputa
Me shami në gji e futa

(2 herë)
Pse or djalë më merr në gji?
Nusen pret nëna në shpi

(2 herë)
Moj,do nis krushqit të të vijnë
Prit të ziejë babai rakinë

(4 herë)
Po vjen vjeshta,Mallakastra
Plot me pemë,e plot me dasma


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001

Djemte E Vjoses - Vjeshta Ne Mallakaster
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjeshta Ne Mallakaster".
3. Video është e këngës "Vjeshta Ne Mallakaster", por nuk këndohet nga Djemte E Vjoses.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Djemte E Vjoses:


Komente 0