A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Djemte E Vjoses - Kolazh


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/09/2009

2009-09-10T13:21:38

Doli hena per kusare dil moj hene
vajç e vodha edhe ardhç dil moj hene (2x)
Mora sharkun e pashait dil moj hene
ja vesha dhender vellain dil moj hene (2x)

Dhender u bere? Dhender u bera
babane e pyete? Babane e pyeta (2x)
Babane e pyeta martohu me tha
martohu me tha, jeta moj eshte sevda.

Dhender u bere? Dhender u bera
mamane e pyete? Mamane e pyeta (2x)
Mamane e pyeta martohu me tha
martohu me tha? jeta moj eshte sevda.

C'emer ti veme djalit o hallo (2x)

C'emer ti veme djalit o hallo (2x)
emer trimi domosdo o dajo (2x)
ti ngjaje skenderbeut o hallo (2x)
te na rroje sa malet o dajo (2x)

C'emer ti veme djalit o dajo (2x)
emer trimi domosdo o hallo (2x)
ti ngjaje skenderbeut o dajo (2x)
te na rroje sa malet o hallo (2x)


Ky tekst u dërgua nga Tani Nga BeratiAkordet

(Am)Doli (C)hena per kusare dil moj hene Am)
(Am)vajç e (C)vodha edhe ardhç dil moj hene (Am) (2x)
(Am)Mora (C)sharkun e pashait dil moj hene Am)
(Am)ja dhe sharvallen vellait dil moj hene (Am) (2x)

(C)Dhender u bere? Dhender u (Am)bera
(C)babane e pyete? Babane e (Am)pyeta (2x)
(C)Babane e pyeta (Dm)martohu me (Am)tha
(C)martohu me tha, (Dm)jeta moj eshte (Am)sevda.

Dhender u bere? Dhender u bera
mamane e pyete? Mamane e pyeta (2x)
Mamane e pyeta martohu me tha
martohu me tha? jeta moj eshte sevda.

(Am)C'emer ti veme (Am-C)djalit (C-Am)o hallo (2x)
(Am)emer trimi (Am-C)domosdo (C-Am)o dajo (2x)
(Am)ti ngjaje (Am-C)skenderbeut (C-Am)o hallo (2x)
(Am)te na rroje sa (Am-C)malet (C-Am)o dajo (2x)

C'emer ti veme djalit o dajo (2x)
emer trimi domosdo o hallo (2x)
ti ngjaje skenderbeut o dajo (2x)
te na rroje sa malet o hallo (2x)


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019