Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - Nene Tepelene Moj Nene Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Sec me doli gjumi nates
vlore me coban tekene
me kujtuar kenga labe

(2)
qe buron nga tepelena

te rita me tekuli
bia to bardhe goje tende
ve bilbili ri tegjoj
te de zemra te cdo nene 2

bia dhe grupi ali pasha
sec me dua per aline
nene moj te marte kurre

(2)
lot me loqka i bush syte

permbi tepelene pelene moj
iso kengate getelen
fyometi re merushja
kenge moje kenge syn 2

rit me re blerina bashke
ne bus kamuj labe kenga
taka me per mi tegjoj

(2)
ve bilbili kalter nena

diale ere e tepelenes
klodian rama superine
bieti polo memaljoti
bashke me dritan hajdin 2

kur kendoj ky venime kenga
rit me nalet gemeren
diale mekur me tiq lindja

(2)
biso bajme te gjithe reth

me vjen mall moj me vjene mall
defo tyri tepelena
feky eshte gasomi don
gaku tone kane vene 2

miqte medi fonite fenes
bemrin menje lumi keni
baty mete pokuline

(2)
djemte e vjoses skeme bieni

tepelena feregine
egeneja demri kenges
daj me fote zemra ftohte
NENE TEPELENE MOJ NENE 2


Ky tekst u dërgua nga Nene Tepelene Moj Nene


Publikimi: 04/11/2015Më Shumë Këngë Nga Djemte E Vjoses:


Komente mbi këtë këngëDjemte E Vjoses - Nene Tepelene Moj Nene
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nene Tepelene Moj Nene".
3. Video është e këngës "Nene Tepelene Moj Nene", por nuk këndohet nga Djemte E Vjoses.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.