TEKSTESHQIP

Djemte E Vjoses
Nene Tepelene Moj Nene
Lyrics

Seç më doli gjumi natës
dorën e çova te pena
m'u kujtua kënga labe

(2)
që buron nga Tepelena

Të rrita me pekuli
i'a thot Paro gojë kënge
dhe bilbili ri dëgjon
flet me zemrat e çdo nëne 2

ja dhe grupi Ali Pasha
seç kënduan për Alinë
nënë moj do marr një udhë

(2)
plot me lot ç'na i bush sytë

Përmbi Tepelen-elenë moj
iso kengën që të dy
fyometi re merushja
kenge moje kenge syn 2

rit me re blerina bashke
ne bus kamuj labe kenga
taka me per mi tegjoj

(2)
Dhe bilbili kalter nena

Ja dhe er e tepelenes
klodian rama superine
Jepi polo memaljoti
bashke me dritan hajdin 2

kur kendoj këndonin dhëntë
rit me nalet gemeren
diale mekur me tiq lindja

(2)
biso bajme te gjithe reth

me vjen mall moj me vjene mall
E thot Ylli tepelena
Dhe ky ësht nga soji jon
gjakun tone kane vene 2

Ne që po ja marrim këngës
Emrin e një lumi keni
baty mete pokuline

(2)
djemte e vjoses neve jemi

tepelena na dha gjinë
Edhe ne ja kthejm me kenges
daj me fote zemra ftohte
NENE TEPELENE MOJ NENE 2

DËRGOI:
INFO
Më datë 4 Nëntor 2015, Djemte E Vjoses publikojnë videoklipin "Nene Tepelene Moj Nene".