TEKSTESHQIP

Domino Band
Krahasohu
Lyrics

Krahasohu, me thuaj cke ndjere
kur syte e femijes kerkojne drejtesi.
Krahasohu, me burrin qe s'fle
per buken e gojes, shpirtin po shet.

Krahasohu pra, nuk ke se c'humbet
vec kafes kremoze qe pi cdo mengjes
Ke frik mos vall, sot dimrin na sjell
gjithcka ke menjane, te duket pa vlere?!

Rf:

Se je ti, jam une dhe gjith ata njerez qe heshtjen pranojne
Se je ti, jam une, duart qe lypin nuk jane krejt pa vlere
Se je ti, jam une dhe gjith ata njerez qe heshtjen pranojne
Mundohu njehere rrugen shiko, duart qe lypin nuk jane krejt pa vlere
....."Krahasohu"....

Krahasoi, mendimet qe ke
me boten perreth gjithcka te mungon
E mepas thuaj: Per dreq qoft kjo jete!!!!
Njeriu qe lind, nje meter do t'ket!!!

Rf:

Se je ti, jam une dhe gjith ata njerez qe heshtjen pranojne
Se je ti, jam une, duart qe lypin nuk jane krejt pa vlere
Se je ti, jam une dhe gjith ata njerez qe heshtjen pranojne
Mundohu njehere rrugen shiko, duart qe lypin nuk jane krejt pa vlere
....."Krahasohu"....

DËRGOI: