Më mbaj mend (për 1 muaj)

Don Pate
  • Emri i Vërtetë:
  • Egzon Selimi
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: hip-hop

Don Pate është këngëtar. Egzon Selimi eshte nje reper shqiptar me emrin "Don Pate". Ai kreu 4 vite te shkolles fillore ne Mitrovic pastaj vazhdoi ne Gjermani. Ne moshen 13 vjecare ai filloi te degjoj Rap. Ne at kohe ai deshironte te behej reper, por nuk gjente perkrahje nga askush. Dy vjet më vonë ai me familje u vendos ne Munchen te Gjermanisë. 1 vjet me vone ai takoj nje shqiptar i cili ishte G-One. Don Pate u be shok me G-One.Stilin e tij,muziken dhe bitat e tij ai i pelqente shumë. Pastaj Don Pate hyri ne grup me G-One, ku grupi pati emrin Albanian Crew. Pastaj duke biseduar ne veturë me G-One rreth emrit Don Pate. G-One i tha per shaka ta merrte emrin UniKKopil dhe Don Pate nuk pranoj, sepe ati i pelqent prapë emri i tij i meparshem Don Pate.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Rinnoss  

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet