Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Donny G - Per Pavarsi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Pavarsi".
3. Video është e këngës "Per Pavarsi", por nuk këndohet nga Donny G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Donny G - Per Pavarsi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

05/03/2013

2013-03-05T16:51:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Pavarsi" kënduar nga Donny G.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shqipri Kelmendi - Per Pavarsi

Euu npolitik kit kang tu e knu
tan lidert i kom bashku
kallaj nan kta i bashkon njeri
o i bashkon bashk o rreth tenderi
hahen shahen ntelevizor
e para popullit o bahen hor
e kur nalen oj nan kamerat
o tan bojn llaf hajde o tan bajn llav haj mor per tendera

Euu Hashim Thaqi na u qu nkam
e po i thrret kta politikan
thrret hashimi Fatmir bre vlla
o le Kosoven paja kha
le Kosoven hajde ni her
e kom ble pardje do gell
shum tha tmir mu mka qellu
o hajde vlla o hajde vlla o pak o me provu

Euu fort Hashimit i nihet brima
po i pergjigjet Fatmir Sejdia
smuj me ardh per gell bre vlla
se mu tshkretit flokt mkan ra
mkan ra flokt o qysh thahen lulet
i kom pas ly Hashim me ule
kur Kosova u kan fort ndert
o i pata ly o i pata ly aii me ule tdjegst

Euu thot Hashimi Jakup ty t'thirra
mfal pash zoten Hashim nuk tniva
ty Hashim ma spo tniteh zani
o mi ka prish vesht mikrofoni
mikrofoni mshurdhoj bre djal
o se hala o se hala spo di me nal

Euu ton lidert jon rahatu
o shkon Nexhati ni za tu e lshu
sot ku tkom o Hashim Thaqi
ku na met vlla neve saqi
ku e kem o saqin o per fli
haj e fitum haj e fitum o ket pavarsi

Shpend Latifi - Per Pavarsi

Jemi bëre shumë, qiellin errësojmë
Si shkaba t'zeza fluturojmë
Për Kombëtaren jetën e japim
Shkojmë kudo s'e ndalim hapin

Nga Lugina, Kosovë, Malësi
Nga Ilirida e Çamëri
Ja po nisen me dëshirë t'Zotit
Kuq e zinjtë e Kastriotit

Ref:
Shqipëri ti më jep nder
me jep emrin shqipëtar
nuk ka fe as s'ka kufi
qe përçan këtë Shqiptari

Gjak i kuq në vena t'zeza
për Shqipëri po jepet besa
nga Preveza e deri n'Tivar
jam krenar që jam shqiptar

Ref:
Shqipëri ti me jep nder
me jep emrin shqipëtar
nuk ka fe as s'ka kufi
që përçan këtë Shqiptari

Ref:
Shqipëri ti me jep nder
me jep emrin shqipëtar
nuk ka fe as s'ka kufi
që përcan këtë Shqiptari
nuk ka fe as s'ka kufi
që përçan këtë Shqiptari

VZ - Per Pavarsi

Vet me vendos apo t'vendosin kejt
Kena prit me miliona vjet kjo so e drejt
Jena pergjak me Turq, jena pergjak me Shki
S'ka ma bisedime "Ja vdekje Ja Liri"
Për Pavarsi, u derdh gjaku i nipav T'Skenderbeut
Për Pavarsi, U nxerr haku i Shipeve t'e dheut
Për Pavarsi, rinia erdh n'koh t'caktume
Pa Pavarsi kjo do jet vec rini e deshtume
E komplikume kjo faz, po e thjesht deshira jon
Dojm mi pa fmit ton mu rrit me bab e non
Dojm mi pa ogjaket n'katune ka tymojn
Dojm mi pa Shqiponjet t'lira ka fluturojn

Ref.x2:
Për Pavarsi...Deri n'diten e fundit ksaj Bote
Për Pavarsi...I she gjon kraht e ksaj Shqiponje
Për Pavarsi...gjith jom kon, ko me kon n'Ballakn
Për Pavarsi...un gjithmon ko me kon ktu Dardan

Jom Shqiptar me gjak, Shqiptar me emer
Dardan me fis, Kosovar me zemer
Boll me kto rrena se nuk ka ma dredhi
Tash ka ardh koha edhe zani jon mu ndi
Per Pavarsi, Deri n'diten e fundit na luftojm
Per Pavarsi, Deri n'fund amanetin e qojm
Per Pavarsi, Heronjet jepen jet o vlla
Per Pavarsi, 1 pëllumb i bardh fluturn mbi ta
Ana ata qe na takon at qe e dojm
Ana ata qe shipet me shekulli e mbrojn
Ana ata qe dëshmon, kallxon iliri
Se kejt bota e din Kosova osht Pavarsi

Ref.x2:
Për Pavarsi...Deri n'diten e fundit ksaj Bote
Për Pavarsi...I she gjon kraht e ksaj Shqiponje
Për Pavarsi...gjith jom kon, ko me kon n'Ballakn
Për Pavarsi...un gjithmon ko me kon ktu Dardan

Bridge:
Qka nuk kuptojn, Kosova 99% Shqiptar
Na dominojm, qysh prej Eres se Par
Tash hezitojn te na dhojn ket Pavarsi
Ska ma hezitime Ja Vdekje Ja Liri

kosova pavarsi kosova pavarsi
kosova pavarsi kosova pavarsi

Ref.:
Për Pavarsi...Deri n'diten e fundit ksaj Bote
Për Pavarsi...I she gjon kraht e ksaj Shqiponje
Për Pavarsi...gjith jom kon, ko me kon n'Ballakn
Për Pavarsi...un gjithmon ko me kon ktu Dardan
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet