TEKSTESHQIP

Dorina Garuci
Mirmbrema Engjelli Im
Lyrics

Zbret nata ngadale
ti ulesh mbi shtratin tim
Fryma jote le t’me perkedhel
mirmbrema engjelli im

me ndihmo per te t'harruar
sa shume kam per te t'treguar
eshte rrefimi im te lutem me degjoooo
ndizi yjet qe ka qielli
me jep zjarrin qe ka dielli
me ndihmo te jem dhe un njesoj si tyyyyyy

Pergjithmone me ty dua te rri
e te marr bekimin qe fal ti
te shikoj ato qe s'sheh njeri
t’ja tregoj kesaj bote qe si di
ne boten tende pa kufi
ku esht e jotja mbreteri
me meso te jem nje shenjteri
te besoj njeriun ne njeri

ti rri dhe pak jo mos ik
akoma jasht nuk ka drite
ti sonte i vetmi mik
shpresen qe kam mos m’a fik
sonte ndryshe rrahu zemra
njoha boten larg nga endrra
nuk e di se ku do fshehesh perseri
mbi k’te grusht e mblodha qiellin
syri im e ndezi diellin
dhe mesova c’mund te bej dhe nje njeri

Pergjithmone me ty dua te rri
e te marr bekimin qe fal ti
te shikoj ato qe s'sheh njeri
tja tregoj kesaj bote qe si di
ne boten tende pa kufi
ku eshte e jotja mbreteri
me meso te jem nje shenjteri
te besoj njeriun ne njeri (2X)