TEKSTESHQIP

Doza
Arm Zjarri
Lyrics

Nuk kam nevoje per dhune fizike
zoteroj dhunen verbale,lale
grushti me i thate fshihet mbrapa nje fjale
besoj se diss-i me i fort esht ai pa fajl banale
arm zjarri fjala ime kjo eshte ne tok Shqiptare.

Ngjarje
shume ekstreme eshte si therrje me thike
gjakderdhje mbi beat,pengmarrje me dhune
mjekim plagesh me krip,dekompozim organesh
zhdukje trupi me acid,brenda 2 oresh je fik.

Nga faq e dheut o mik,se ska llafe kur flitet
per kte Rap-Shit jam kompetitiv n KULM
cdo vers qe incizoj esht dhe nje tjeter SULM
kto jan fjal qe vrasin ndjenja
s'jan thjesht tekste per zhurm!

E thoni ku dhe si e doni
kjo s'esht luft nga mikrofoni
un s'thash kurr qe jam me i miri,
ju doni ta vertetoni
a keni ide se me ke flisni,a keni ide se ke sfidoni?
eshte DOZA-Da New Chain
kur te mbaroj buzet pastroni HEY.

Kam shum menyra katile,nje arsenal plot me stile
behem tym ne gryk alltie qe sapo vrau nene e bie
ne duart e nje babai qe ishte tap n'efekt rakie
ky s'esht skenar por sken reale shqipnie DIJE

Se do te jetoj pergjithmon,fute ne tru
trupin mund te ma vrasin,por shpirti do mbetet ktu
ne cdo kenge qe u incizua,ne cdo varg qe u shkrua
muzika ime do te hakmerret per mua.
[Ref] 2x
Se esht ARM ZJARRI!
Gjuha kocka s'ka kocka bluan
ARM ZJARRI
Menyra qe une them se cfare dua
esht ARM ZJARRI
fjala ime esht karizem
ka fuqi te t'uli bishtin
te therasesh per ndihme

Si berret e fshehur tek sirtari
fjale te pavdekshme,qe s'te len rehat as tek varri
mos pyet pse kercejn te tjert por hiqe vallen i pari
kjo esht luft mos harro te mbash qendrim luftetari.

Esht njekje profesionale ne tynele
ku ju kemi rrethuar me C4 qe t'ju zhdukim me themele
Ngjan,si goditje me shotgun qe ta ben mishin fertele
kasaphan ku ju vini si dele!

Kjo esht shum serioze!Mos qesh as pak!
kushdo qe te jesh,nga muri rri larg,plako
kam jeten time,familjen time
kam dhe un shoqeri,njerez te vin e t'heqin qafe!

Po s'me del koha te merrem me minoren
nuk ndjej asnje sfid,nuk shof asje konkurent
plako ne arkiven time kam mbi 200 incizime
s'do vonohet dita qe do duket puna ime.

fletorja ime,peshon rend ka arm kimike
lloj lloj teknike,me saktesi matematike
kshu qe del dicka mistike qe dallohet direkt
qe esht nje specie unike,mbase karrige ilektrike

per cdo mc dhe per cdo buce nevrike
qe futet ne internet dhe ben deklarata publike
DNC-Kurorat Fisnike jan si kerpudha magjike
po e hengre ike u ngjite ka aftesi hipnotike

[Ref] 2x
se esht ARM ZJARRI
gjuha kocka s'ka kocka bluan
ARM ZJARRI
menyra qe un them se cfar dua
esht ARM ZJARRI
fjala ime ka kte karizem
ka fuqi te t'uli bishtin
te therasesh per ndihme

Tani mos kalojme ne konflikte
mos i hapim kot vetes halle
kush ka me shume views ne YouTbe?
dhe kush ka me te madhe?
kush esht mbreti i Hip-Hop-it?
dhe kush ben kenge reale?
na cavet drrasat mo plako
nuk ju duroj dot me fare!

te gjith duan te behen si katili
por katili esht nje dhe i vetem
nuk ju shkon juve ky stili gjeni dicka nga mendja juaj
ose ju sygjeroj ta lini
ja u them si shok,
vishni golf dhe nisni te lozni Golf
me bastunat ne thes!

ku i dihet mbase keni me shum sukses
por ju jeni far e poshter,nga ju te gjitha i pres
dhe kur them "ju"
se kam fjalen per asnjerin specifikisht
thjesht
ne cdo kthes 30 grupe po kerkojn kujdes

dhe dun me nis me neve diss
por me rrobt e shpis
me ju shkrujt nje diss s'do dilni nga derra e shpis
lart jush do ve nje X
kjo keng esht sekrete
por rra ne duar te gabuar
dhe u publikua gabimisht...!
[Ref]2x

DËRGOI: