TEKSTESHQIP

Doza
R.I.P.
Lyrics

R.I.P ( ar ai pi ) nese ju duket vetja V.I.P
Ju mezi shkruani gjysem versi
E quani veten M.V.P ,suck the D
Mos guxoni kurr me ne mu krahasu
Mos o Zot te jem ne nje list me ju
Ja u penetroj trurin si cheta mine tricks
###### renegade jo produkti industris
Kto e quajn showbiz
Une e quaj llumi shoqeris mbushur plot me one  a biz
This is all i do bir  thirrem xhej da kis
Mbi 100k ore praktik mjeshter i ceremonis
Lord of the rings,dominant
Ambicioz jo arrogant
17 vite ne sken dhe hala jam relevant
Isha ktu kur ju nk ishit
Do jem ketu edhe kur mos jeni
Ket muzik  nuk mund ta ndjeni
Jeni fatkeqsisht nen efektin e narkozes
Qe administron sistemi
Shperdorues oksigjeni
Kur vjen puna te lapsi
skeni goje me fol per mu
Jam pjese e nje pakice
Qe mendjen  e ka cliru
Cdo gje vete e kam ndertu
Cdo kontrat kam refuzu
Skam pranu pal te treta
Artin tim me e diktu
Me e ndryshu me e paketu
Si produktin me te ri
Qe tregun do pushtoj
Me views te blera ne siri
Me vjen keq kam ca parime qe
Edhe nuk mund ti anashkaloj
Jam mesuar te eci vetem
Nuk ju kam nevoj


Ref)
Se jam nje nga liricistat me brutal
qe ka hedh ze ne mikrofon
Kam perdorur gjithe fjalorin
Do sdo me kopjon
Trego rrespekt me puth unazen
Sesht per ty ky profesion
Do zhdukesh heret ose vone
Sa do pare qe te kesh
Sado views qe te blesh
Kto aftesi kurr sdo i kesh
Sje i perzjellur e nuk iniciohesh dot
Ske derdhur mjaftushem gjak djers dhe lot

Nje unaz per ti sunduar te gjitha
Nje unaz per ti gjetur te gjitha
Nje unaz per ti mbledhur te gjitha
E ne erresir te bashkohen )

Mos u ngatrroni ne sjena homolog
Ne asnj lloj dimensioni
Nuk mund te bejm djalog
Skeni studiuar mjaftushem
Per kutluren hip-hop
Kam arritur ne nje stad
E nk kam nerva per chip top
Ne 4 rreshta une perdor
Sa fjale perdor ti gjat gjithe jetes
Qe i vogel kam pas shkrujt
ne te dyja anet e fletes
Asnjeher ska qen primare
Vec mbushja e kuletes
Arti im udhezon ata qe jan ne kerkim
Te se vertetes
Them shume fjale ne pak sekonda
Truri jot s'arrin t boj lidhjet
Vij si grinxhi per keto femije
Me buzqeshje vjedh krishtlindjet
Arma ime realiteti mbrontja juaj hipokrizia
Qe prej dites qe jam zgju jam tu vujt nga pagjumsia
Thirrem SAURON lordi erresires
Mjeshter ne metalurgji
Krijova unazat e fuqis
Dhe i dhurova nji nga nji
Krijova nje unaz supreme ne fshhetesi
E tash mbajtesit e unazave
Jan sherbetoret e mi


Ref)
Se jam nje nga liricistat me brutal
qe ka hedh ze ne mikrofon
Kam perdorur gjithe fjalorin
Do sdo me kopjon
Trego rrespekt me puth unazen
Sesht per ty ky profesion
Do zhdukesh heret ose vone
Sa do pare qe te kesh
Sado views qe te blesh
Kto aftesi kurr sdo i kesh
Sje i perzjellur e nuk iniciohesh dot
Ske derdhur mjaftushem gjak djers dhe lot

DËRGOI: